Uruguay hostí Světový Pohár Trophy hráčů do dvaceti let

Souběžně se zápasy české reprezentace ME U20 Trophy v Praze v rámci evropské části soutěže, Uruguay zahájilo turnaj Světového Poháru U20 Trophy. 

Struktura mezinárodních soutěží U20 je následující:

Nejvyšší úroveň zajišťuje World Rugby Under 20 Championship, neboli Světový pohár těch nejlepších zemí, složený z 12 týmů. Poslední turnaj vyhrál Nový Zéland před Anglií a Jižní Afrikou. Poslední tým turnaje Japonsko sestoupilo do druhé úrovně, která se nazývá Trophy, účastní se ho 8 týmů a byl zahájen včera v Montevideu. Třetí úroveň jsou kvalifikace jednotlivých kontinentů, v případě Evropy je to Rugby Europe U20 Championship, kterou tento rok vyhrálo Portugalsko před Španělskem a Ruskem (také z 8 týmů) a pak následuje další úroveň, Evropa Trophy, kterou hraje naše reprezentace.

10. ročník v Montevideu a v Punta del Este turnaje hostí osm zemí z celého světa. Afriku reprezentuje Namibie, Asii dva týmy, Hong Kong a Japonsko, které sestoupilo z nejvyšší soutěže. Evropu zastupuje Portugalsko, Oceánii Fiji a Severní Ameriku Kanada. Nakonec zástupci Jižní Ameriky jsou Chile a Uruguay, která se kvalifikovala automaticky jako hostující země turnaje.

Ve svou skupinách se sehrají zápasy základní části a podle umístění se nasazují týmy do závěrečného play-off. Rozlosování skupin vypadá takto:

Skupina A Skupina B
Kanada Fiji
Chile Hong Kong
Japonsko Portugalsko
Namibie Uruguay

Výsledky prvního dne WC U20 Trophy:

Namibie 31 – 16 Kanada
Portugalsko 20 – 18 Uruguay
Japonsko 28 – 22 Chile
Fiji 26 – 7 Hong Kong

 

Tabulky skupin  >>

 

[fbcomments]