O’Callaghan se zamýšlí nad budoucností ragby

Bývalý hráč Irska a výběru British a Irish Lions, druhořadník Donncha O’Callaghan poznamenal, že fyzická vybavenost hráčů se vymyká kontrole.

Třiceti-osmiletý hráč je aktuálně v týmu nejvyšší anglické soutěže Worcester Warriors a v tisku se vyjádřil, že je možné pozorovat v Aviva Premiership určitý trend.

“Možná je to tím, že jsem starší a vlastně vždy jeden z nejstarších na hřišti, a když si uvědomím jak stárnu, tak to bolí snad ještě víc, ale abych byl upřímný, hráči jsou o mnoho větší než bývali,” řekl O’Callaghan.

“Jsou obrovští. Můj spoluhráč z Warriors, pilíř, váží 147kg živé váhy skoro bez žádného tuku. Jsou prostě obrovští.“

“Tento týden jsme nominovali 23 hráčů do utkání proti Brive a 17 z nich mělo zdravotní problémy a nebylo fit na pondělním tréninku. 17 z nich potřebovalo určitou formu ošetření nebo bylo zraněných v předchozím zápase nebo tréninku.”

O’Callaghan také doplnil, že se hodně zranění bohužel objevuje během tréninků a že by se mělo něco dělat s tréninkovou zátěží.

“Hráčská unie by měla zakročit a omezit kontakt během tréninků.” dodal.

“Všichni jsme samozřejmě zvyklí na to, že zranění v ragby jsou, jen si myslím, že prostě risk zranění při kontaktu na tréninku je už příliš vysoký. Drily, které se dělávaly, když byli hráči menší najednou dostávají jiný rozměr. Hráči jsou velcí a i tréninkový kontakt se stává mnohem, ale mnohem nebezpečnějším.

Máme tu dva otřesy mozku týdně, a všichni víme co otřes mozku pro hráče znamená. Zlomeniny a naraženiny během tréninku, to je to co by měla hráčská unie řešit a zlepšit v rámci Premiership. Celkovou tréninkovou zátěž.

“Je to vážně problém, došlo to až do bodu, kdy můžeme děkovat za každý zápas, ze kterého vyjdeme bez zranění a v jednom kuse.

Je také dobré zmínit, že O’Callaghan bývá jedním ze největších hráčů na hřišti s bezmála dvěma metry a 115 kg.

Co se týče omezení kontaktu během tréninků je například zajímavá dohoda mezi NFL (liga amerického fotbalu) a NFLPA (Player Association), která mimo jiné omezuje kontakt v předsezónním tréninku a také délku pre-season a to proto, aby snížila četnost zranění hráčů před začátkem ligy. A je to také potom vidět na prvních kolech NFL, kdy se četnost zranění zase rapidně zvýší.

Zdroj: http://www.planetrugby.com/news/ocallaghan-concerned-over-rugbys-future/#fb-comments

[fbcomments]