Dragon porazil Vyškov 36-24 a zvítězil ve skupině o páté místo

V nadstavbové části Poháru ČSRU se ve skupině o 5.-7. místo ve čtvrtek večer utkal RC Dragon Brno a RC Vyškov.

Moravské derby se odehrálo v 19:00 hodin ve skvělé večerní atmosféře pod umělým osvětlením na cacovickém ostrově v Brně.

Podle výsledků základní části, kde Dragon skončil na posledním místě s jediným bodem a Vyškov pátý se dvěma výhrami a 13 body byli favoritem utkání hosté z Vyškova.

Nicméně Dragon prokázal v minulém zápase se Slávií, kterou porazil 33-19, že jde výkonnostně nahoru.

Zápas měl dvě úplně rozdílné poloviny. Úvodní pětku položil sice brněnský Daniel Sedlák , ale v osmé minutě uviděl červenou kartu za oplácení Beránek, Brno šlo do čtrnácti a poté hráli pouze hosté. Když ve 37. minutě dostal Schűtz žlutou kartu, přesilovka 15:13 přinesla další body Vyškovu a do šaten se šlo za stavu 19-5 pro Vyškov.

Ani na úvodu druhé půle to nevypadalo pro brněnské lépe, když navyšoval na 24-5 Ondřej Kovář. Pak se karta obrátila a od 56. minuty už dávali body pouze domácí. Daniel Sedlák zkompletoval hatrick a Brno díky velmi dobrému výkonu v závěru utkání zvítězilo.

Martin Javůrek (Dragon): Rychlé vedení nás trochu uspokojilo. Vyškov se chytil a ve druhé části poločasu nás přehrával. V přestávce jsme si něco řekli a taky jsme trošku pozměnili sestavu. Zvedli jsme se, a i když to bylo drama až do konce, tak jsme dokázali výsledek otočit a dojít si pro vítězství.

Milan Wognitsch (Vyškov): Došly nám fyzické síly, ale ještě víc je pro mě nepochopitelné, s jakým přístupem jsme ten druhý poločas odehráli. Vždyť v takovém zápase jde o prestiž. Oni sice měli štěstí, vyšlo jim všechno, na co chytili, ale taky na nás po přestávce pořádně vlétli. A nám kromě sil a silnější střídačky chyběla i bojovnost.

Pod světly mají zápasy vždycky zvláštní atmosféru. Ale stejně mě překvapilo, kolik přišlo lidí, opticky plný dům, tolik fandů tady ještě nikdy nebylo. Děkuju divákům, budeme přemýšlet, jestli nebudeme večer hrávat pravidelně,“ radoval se z výsledku i počtu přihlížejících prezident Dragonu Jiří Valášek.

Večerní hraní je určitě dobrý nápad, který by mohl inspirovat k tomu, že by se obecně ragbyové zápasy přesunuly do pozdějších hodin a do hlavních vysílacích časů.

Poslední utkání skupiny se hraje mezi Vyškovem a Slavií.

Dnes mohou ragbyové fanoušci přijít na stadion Markéta v Praze, kde se hrají obě utkání o nejvyšší příčky, v 14:00 finálové mezi Spartou a Pragou a o třetí místo v 11:00 mezi Tatrou a Říčany.

Dragon Brno – Jimi Vyškov 36:24 (5:19)