Pohár ČSRU získává Sparta, druhá je Praga a třetí Tatra Smíchov

Playoff Poháru ČSRU je za námi. V sobotu 4.11. se odehrálo finálové utkání a utkání o třetí místo v Praze na Markétě a rozhodovalo se o čtyřech nejvyšších příčkách podzimní soutěže.

RC Říčany 7-41(0-12) RC Tatra Smíchov

Utkání o třetí místo začínalo v 11:00 hodin na Markétě. Tatra přehrála Říčany a celkem šest položených pětek rozhodlo utkání. Karel Berounský zaznamenal celkem 14 bodů. Čestný úspěch Říčan položil v 66. minutě Duffek.

Tatra tak oplatila Říčanům porážku ze základní části a umístila se celkově na třetím místě.

RC Sparta Praha 35-17 (21-0) RC Praga Praha

Finálový zápas Poháru ČSRU začínal v 14:00 a Sparta v opět potvrdila, že je momentálně nejlepší z českých klubů.

V první polovině položila tři pětky a nedovolila Pragovce ani jeden bod. Druhá polovina už byla vyrovnanější a Praga dotahovala. V 74. minutě se položením Forsta přiblížila Spartě na jednenáct bodů, ale ta v závěru potvrdila vítezství pětkou Šelepy.

Sparta tento podzim ani jednou neprohrála, jedinou ztrátu bodů zaznamenala v remízovém utkání s Tatrou Smíchov v základní části poháru.