Světový pohár 2023 se bude hrát ve Francii

Celkem zajímavý obrat ve výběru pořadatelské země se konal dnes v Londýně. Bylo zveřejněno rozhodnutí Rady, že v tajném hlasování o pořadatelství turnaje Světového Poháru 2023 zvítězila Francie.

Tuto událost bude Francie samostatně hostovat podruhé, naposledy to bylo v roce 2007 (Jižní Afrika naposledy hostovala turnaj v roce 1995).

“Mám radost za Francii, bude to určitě skvělý turnaj,” řekl šéf světového ragby Bill Beaumont poté, co se zveřejnilo konečné rozhodnutí.

“Dostali jsme tři skvělé nabídky.”

Francie dostala 24 hlasů, Jižní Afrika 15 v posledním kole hlasování. V prvním kole dostala Francie 18 hlasů. Jižní Afrika 13 a Irsko 8 hlasů.

Beaumont dodal: “Gratuluji Francii, že byla vybrána jako pořadatel Mistrovství světa v roce 2023. Odprezentovala velmi komplexní a dobrou nabídku, která se určitě odrazila na celkovém hodnocení a dnešním hlasování Rady.

Chtěl bych také poděkovat Jižní Africe a Irsku za nabídky a za transparentní proces a doufáme, že se budou ucházet o pořadatelství i příštích letech. Všechny tři nabídky byly velmi kvalitní, splňovaly daná kritéria a všechny tři země dokázaly, že jsou schopné takový turnaj uspořádat. Nyní se těšíme na spolupráci s Francií, a na to, že se podaří připravit velmi úspěšný turnaj v roce 2023.”

Jižní Afrika vyjádřila velké zklamání poté, co Rada nepodpořila názor odborné komise, která před několika dny doporučila nabídku Jižní Afriky a přesto Rada v tajném hlasování zvolila Francii.

“Jsme trpce zklamání tímto rozhodnutím a omlouváme se všem lidem i vládě Jižní Afriky, že jsme je naplnili nadějemi,” řekl Mark Alexander, prezident unie Jižní Afriky.

[fbcomments]