V semifinálových zápasech MČR žen zvítězily Petrovice a Spartie

Obě semifinále Mistrovství České republiky žen v patnáctkovém ragby se odehrála v neděli 12.11.2017.

foto z utkání Spartie – Tahrany Miloš Březina

Semifinále se hrálo na jedno jediné utkání a obě papírově slabší mužstva se pokusila i přes dosud jasně probíhající soutěž zaskočit soupeřky. Málem se jim to povedlo, obzvláště v utkání Spartie – Tahrany. Tahrany se ujaly na začátku vedení a i když Spartie posléze ovládla hru, ke konci se opět dotáhly na rozdíl jediné pětky. Spartie nakonec vítězství poslední pětkou v utkání potvrdila.

V Petrovicích se o finále utkaly Petrovice a poslední tým tabulky Vydra a i tady zahrál slabší tým překvapivě dobře. Obzvláště před koncem prvního poločasu srovnal s favoritkami krok. Petrovice se v druhé půli přeci jen bodově odpoutaly a také jdou do finále.

Výsledky:

Spartie – Tahrany 34 : 22  (hráno na Spartě)

Petrovice – Vydra 31 : 10(hráno v Petrovicích)

O třetí místo se tak střetnou týmy Tahrany a Vydra, utkání se hraje v pátek 17.11. 2017 na horním hřišti Tatry.

Finále mezi týmy Petrovic a Spartie se bude hrát tentýž den od 18:00 na Markétě.