Jiří Pantůček a Kateřina Nováková zvítězili v anketě o ragbistu/ku roku 2017

V předvečer mezistátního utkání Česko – Švýcarsko proběhlo slavnostní vyhlášení ankety DHL Ragbista roku 2017. V hlavních kategoriích byli oceněni Jiří Pantůček ze Sparty Praha a Kateřina Nováková z Petrovic. Oba dva v této anketě zvítězili poprvé.

Mezi předávajícími byli mimo jiné Alfonso Mandado z Rugby Europe, Petr Rydl, zakladatel projektu Díky, trenére! na podporu mládežnicého sportu či Jenny Viková, česká reprezentantka a hráčka nejvyšší anglické soutěže Premier 15s.

V hlavní kategorii Ragbista roku byli nominovaní Vojtěch Havel (Tatra), Aleš Stejskal (Olymp), Pavel Šťastný (Praga), Jan Kučera (Říčany) a již zmiňovaný Jiří Pantůček (Sparta), který ocenění získal.

V hlavní kategorii Ragbistka roku byly nominovány Martina Hlaváčová, Anežka Sládková a vítězka Kateřina  Nováková (Petrovice), úřadující kapitánka české reprezentace.

V kategorii reprezentant roku 2017 získal nejvíce hlasů  Pavel Šťastný (Praga). Spolu s ním byli nominovaní Vojtěch Havel (Tatra) a Aleš Stejskal (Olymp).

Nejlepším ragbistou sedmiček se stal Marek Šimák (Tatra). Spolu s ním byli nominovaní Albert Froněk (Olymp) a Václav Kratochvíl.

Trenérem roku 2017 byl vyhlášen Petr Okleštěk ze Sparty Praha. Spolu s ním byli ještě nominovaní Roman Šuster z Pragy a Filip Vacek z Tatry Smíchov.

Trenér/trenérka týmů žen se stal Stanislav Král z Tatry Smíchov. Nejvíce hlasů získal v konkurenci nominovaných koučů, kterými byli Zdeněk Albrecht a Petr Pořízek.

Trenér mládeže se stal Tomáš Kohout (Říčany). Nominovaní byli také Petr Rörig (Bystrc) a Marek Švíř (Sparta).

Rozhodčím roku se stal Jaroslav Bednařík (Dragon) a Osobností extraligy pak Pavel Štastný (Praga), který si z ankety odnáší „double“, tedy vítězství ve dvou kategoríích.

Vítězové kategorií Talent roku:

Talent do 20 let: Martin Cimprich (nominovaní Albert Froněk a Daniel Stárka)
Talentka do 20 let: Anežka Sládková (nominovaní Kristýna Boučková a Barbora Škárová)
Talent do 18 let: Adam Putna (nominovaní Jakub Homer a Vojtěch Vomáčka)
Talent do 16 let: Adam Koblic (nominovaní Matěj Čížek a Jan Frinta)

Všem vítězům i nominovaným gratulujeme!

Ragbista roku 2017

[fbcomments]