Česká reprezentační osmnáctka prohrála v semifinále s Polskem 22:25

Polsko opět zastavilo český mládežnický tým, tentokrát v kategorii do 18 let. V Poznani poráží český tým těsným rozdílem 25:22. Stejně jako minulý rok v kategorii U20, mladí Poláci končí cestu národního týmu, tentokrát v semifinále turnaje. Čeští reprezentanti se utkají o třetí místo s Litvou, která podlehla vysoko Německu 0-68.

Ztracený míč po úvodním výkonu a položená polská pětka ve 46 vteřině zápasu předznamenávala utkání plné zvratů. Hrubka polského týmu po druhém výkopu umožnila českému týmu zahrávat trestný kop, který proměnil Daniel Rygl. Ve čtrnácté minutě proměnili trestný kop i Poláci.

Ke konci první půle přehrával český tým svého soupeře a položil zásluhou Jakuba Homera a Kryštofa Kohouta dvě pětky, do šaten se tak odcházelo s nadějným stavem 15:8.

V 5. minutě druhého poločasu po ztraceném míči (ruck) ve vlastní útočné fázi na vlastní půlce uteklo polské křídlo a proměněný kop po pětce vyrovnal stav utkání na 15:15.

V 16. minutě proměnil svůj dobrý tlak polský tým v další body. O deset minut později se prosadil v útoku Kryštof Kohout (udělena trestná pětka) a vrátil českému týmu vedení 22:20.

Závěr český tým nezvládl. Čtyři minuty před koncem obdržel žlutou kartu Lukáš Linhart a vzápětí Poláci minutu před koncem položili body. Konverzi polský zadák nedal a tak minutu před koncem prohrávala česká reprezentace o tři body 25:22. V nastaveném čase český tým vybojoval trestný kop poměrně z dobré pozice, bohužel Daniel Rygl kop neproměnil a utkání bylo ukončeno.

Záznam utkání.

K utkání o třetí místo s Litvou nastoupí český výběr v pátek v 30.3.2018 v 11:00.

PP: Kohout, Homer, trestná pětka
KP: Rygl
TK: Rygl

ČR U18: 1 Kuchař Josef, 2 Linhart Lukas, 3 Fikry Adam, 4 Diviš Vlastimil, 5 Muller Jakub, 6 Vomáčka Vojtěch, 7 Havel Jakub, 8 Homer Jakub, 9 Balák Jáchym, 10 Rygl Daniel, 11 Petržílka Luboš, 12 Kohout Kryštof, 13 Herman Adam, 14 Šimeček Matěj, 15 Libiger Lukáš

Náhradníci: 16 Has Jan Matěj, 17 Neuhofer Jakub, 18 Mojžíš Michal, 19 Stránský Tomáš, 20 Vodička Josef, 21 Pittner Kryštof, 22 Pospíšil Jakub, 23 Čermák Petr, 24 Zelený Marek, 25 Holý Filip, 26 Mališ Vít