Druhé kolo extraligy, obhájci titulu zahájili jaro vítězstvím

Na Velký pátek se odehrály tři utkání druhého kola české nejvyšší soutěže. Slavia hostila Tatru, Vyškov Říčany a Sparta odehrála první utkání extraligy proti Pragovce.

Slavia 10-70 Tatra

Na Slavii se slavilo. Bylo slavnostně otevřeno nové zázemí a fanoušci uvítali svůj tým v prvním zápase na domácím hřišti.

Bohužel na trávníku se domácímu týmu vůbec nedařilo, přestože již v první minutě proměnil trestný kop. V dalších jedenadvaceti minutách ale Tatra položila pět pětek a nekompromisně trestala obranu domácích.

Čestnou pětku Slavie zaznamenal Steven Pasbecq, ale poté už bodovali pouze hosté. Deset pětek a deset úspěšných konverzí, celkem 70 získaných bodů.

Zejména jihoafrická posila Jacques Fick na útokové spojce byl celý zápas hodně vidět, k proměněným kopům přidal i dvě pětky, v zápase si zapsal úctyhodných 30 bodů a po druhém kole ligy vede tabulku bodování.

Vyškov 20-40 Říčany

Ve Vyškově vedl tým Říčan po první půli pouze o jeden bod, položil tři pětky a proměnil všechny konverze. Vyškov položil také tři pětky, ale proměnil pouze jednu konverzi a jeden trestný kop.

Druhá půle už tak vyrovnaná nebyla a bodovali pouze hosté. Přidali stejný počet pětek jako v první půli a radovali se z celkového vítězství 40 ku 20.

Martin Cimprich k proměněným pěti konverzím položil také jednu pětku a v zápase si připsal 15 bodů.

Sparta 43-22 Praga

Sparta se na domácím hřišti představila se čtyřmi jihoafrickými hráči v základní sestavě a jejich přítomnost byla v zápise vidět.

Po úvodních pětkách na obou stranách se do konce prvního poločasu prosazovala už pouze Sparta a do šaten se šlo s jasným vedením Sparty 31:5.

Přes tento nepříznivý stav tým Pragy bojoval dál a v druhé půli dokázal položit další tři pětky a zajistil si bonusový bod za čtyři a více položených pětek.

Sparta si pohlídala náskok a po dvou pětkách v druhé půli měla na kontě celkem sedm položení (čtyři z nich položili jihoafričtí hráči).

Jiří Pantůček zahájil extraligovou sezónu čtyřmi prokopnutými konverzemi a jednou pětkou a získal celkem 13 bodů.