Penguins, Moldavsko a Ambassadors – zápasy české reprezentace na jaře 2018

Mimo poslední soutěžní zápas Europe Trophy mezi ČR a Moldavskem, které se odehraje 21. dubna 2018, bude možné český tým vidět toto jaro i v jiných přátelských utkáních.

ČR vs Penguin International RFC

Penguin International RFC, zkráceně Penguins, je slavný výběrový ragbyový klub se sídlem v Anglii. Je to „nejzájezdovější klub světa“ – dosud hrál s nejrůznějšími soupeři od reprezentačních týmů až po kluby v sedmdesáti dvou zemích světa. Klub Penguins byl založen v roce 1959 v Anglii Tony Masonem a Alanem Wrightem.

Za svůj hlavní cíl si vytyčil podporu rozvoje ragby ve světě hrou i tréninkem. Proto Penguins pravidelně vyrážejí do všech možných koutů světa nejen předvést špičkové ragby, ale i pomoci místním trenérům a týmům s nejmodernějšími tréninkovými metodami. Součástí jejich výjezdů tak bývají společné a ukázkové tréninky s místními hráči i trenéry.

Penguins zavítali do České repubilky poprvé v roce 1997. Sehráli zde tři utkání: Spartu porazili 111 : 10, český národní tým do dvaceti tří let 51 : 26 a českou reprezentaci 55 : 28.

Jejich další zájezd k nám se datuje do roku 1999. Jeho senzační událostí se stal především start Joela Stranského za český tým. Joel Stransky, jihoafrický ragbista s českými kořeny, který svým legendárním dropgólem rozhodl v nastaveném čase finále MS mezi Jižní Afrikou a Novým Zélandem v roce 1995, využil toho, že se nejednalo o plné mezinárodní utkání a naskočil do něj na české straně. Výsledek byl také mnohem lichotivější pro náš tým. Česká republika – Penguins 27 : 31.

Program:
16.4. společný trénink s českými dětmi na hřištích na Markétě a na Tatře.
17.4. utkání Česká republika vs Penguin International RFC, výkop 17:30, RC Tatra Smíchov FCC Rugby arena, Smrčinská ulice, Praha 5.

V týmu Penguins nastoupí tentokrát hráči z Anglie, Irska, Itálie, Austrálie a Nového Zélandu.

ČR vs NZ Ambassadors XV

Rugby tým Nového Zélandu Ambassadors XV byl založen v roce 2011 a původně začal utkáním v Německu proti německému týmu DRV XV Rugby. Poté se každoroční turné rozrůstalo a od té doby odehrál tým zápasy i proti českému a nizozemskému národnímu týmu.

Tým se skládá z hráčů rugby union původem z Nového Zélandu, hrajících ragby ve Velké Británii a v Evropě. Cílem je pomáhat podporovat a rozvíjet ragby v každé zemi, která tým hostí.

Program:
13.6. Česká republika U21 vs NZ Ambassadors XV
16.6. Česká republika vs NZ Ambassadors XV

2018 Reprezentace

DatumDomácíVýsledkyHostéSoutěžKolo

[fbcomments]