Vítězem moravského derby je Vyškov

V třetím kole extraligy zavítal Vyškov do brněnské cacovické klece a říčanský tým hrál v Edenu s domácí Slavií. Třetí zápas kola mezi Spartou a Tatrou se hraje v neděli 8.4. v 11:00 na Tatře.

RC Dragon Brno 25-26 RC Vyškov

Brněnské utkání týmů Martina Javůrka a Pavla Paly mělo mírné zpoždění díky zdržení hlavního sudího na dálnici.

Bitva o Moravu začala ostře, ve druhé minutě z prvního útoku položil pětku po individuální akci brněnský Jan Tieber. Ve čtrnácté minutě navýšil skóre položením Martin Dlouhý a Brno vedlo 12-0.

Vyškov do konce poločasu srovnal a stejným počtem bodů vyrovnal stav zápasu na 12-12. Pětky dával Martin Gibala a reprezentant ve vyškovském dresu Jan Čížek.

Po přestávce brněnský tým položením dvou dalších pětek opět odskočil Vyškovu na 22-12 a získal bonusový bod za čtyři položení. Dragon musely mrzet neproměněné konverze i trestný kop, které jim chyběly v konečném součtu bodů.

Závěr byl napínavý. Brno ještě 12 minut před koncem vedlo o šest bodů 25-19, ale vedení neudrželo a David Šenk v předposlední minutě položil poslední pětku Vyškova. A protože Martin Kovář konverzi proměnil, Vyškov si odvezl domů těsné vítězství za pět bodů. Brno si do tabulky připsalo dva body.

Záznam utkání.

RC Slavia Praha 10-64 RC Říčany

Slavia v Edenu přivítala Říčany a svěřenci trenéra Milana Jirmala měli co napravovat z nepovedeného utkání s Tatrou minulý týden.

Bohužel pro Slavii, úvodních dvacet minut bylo dost podobných minulému zápasu, již ve 22. minutě získal tým Říčan bonusový bod položením čtyř pětek – dvě z nich položil Kryštof Kobián.

V druhé půli říčanský klub ještě dalších šest přidal, hatrick zaznamenal reprezentant Aleš Stejskal. Martin Cimprich proměnil sedm konverzí a připsal si na svůj účet dalších 14 bodů.

Za Slavii skórovali Jakub Routa a člen reprezentačního kádru Adam Leitmančík.