V posledním zápase 3. kola extraligy porazila Tatra Spartu 29-22

Krásný zápas byl k vidění na hřišti Tatry Smíchov přenášený také online na facebookových stránkách ČSRU. Nastoupily proti sobě dva týmy, které se potkaly minulý podzim ve finále Poháru ČSRU, obhájce extraligového titulu Sparta Praha a domácí tým Tatry Smíchov.

RC Tatra Smíchov 29-22 RC Sparta Praha

Vojtěch Mára již ve čtvrté minutě položil pětku Tatry po tlačeném maulu z autového vhazování. O dvě minuty později parádní útočnou akcí proměnil tlak Sparty Jiří Pantůček po křižné přihrávce od Lukáše Hřebačky a svou vlastní pětku potvrdil úspěšnou konverzí.

Po dvou proměněných trestných kopech smíchovského klubu (Fick) položilo pětku v 36. minutě jihoafrické křídlo Fortuin a Sparta v zápase vedla 12-11.

Do konce prvního poločasu padly ještě tři další pětky, sparťanská Michala Křižánka a za Tatru pokládali František Balák a po dlouhém sprintu také Vojtěch Havel. Do šatny se šlo za stavu 21-19 pro Tatru.

Podobně se hrálo i v druhém poločasu, oba dva týmy hrály skvělé ragby, plné nasazení a kvalitních týmových i individuálních výkonů.

Po trestných kopech na obou stranách padla už jen jedna pětka, Dominik Chabr položil v 69.minutě šišku po autu do pětkoviště soupeře a Tatra odskočila Spartě na sedm bodů, tedy na rozdíl prokopnuté pětky.

Přestože Sparta měla v závěru zápasu velký tlak, nepodařilo se ho proměnit a Tatra si připsala důležité vítězství a pět bodů do tabulky extraligy. Sparta získala do tabulky bonusový bod za těsnou prohru (o sedm nebo méně bodů).

Je nutné také vyzdvihnout velmi dobrý výkon hlavního rozhodčího Tomáše Tůmy.

A zmínit chování některých fanoušků, které na ragbyový stadion nepatřilo.