Výsledky mezinárodního turnaje PYRF

Minulý víkend proběhl na říčanském a několika pražských hřištích mezinárodní turnaj mládežnických kategorií od těch nejmladších v kategorii U8 až po sedmičkovou soutěž juniorů U18 a dívek U17.

Celkem se turnaje zúčastnilo 117 týmů z České republiky, Německa, Polska, Moldavska, Litvy, Rakouska, Ukrajiny, Slovinska a Švédska.

V kategorii U8 nastoupilo 21 týmů. Tatra Smíchov a Petrovice dokonce nasadily týmy A, B a C, tedy tři týmy na klub. Vítězem této kategorie se stal tým SC Frankfurt 1880 z Německa. Druhé a třetí místo obsadily B týmy Pragy a Říčan.

V kategorii U10 se představilo 28 týmů v desíti skupinách. Tatra nasadila opět tři týmy, po dvou týmech zaregistrovaly Říčany, Slavia a Olymp. Vítězem se stal tým Petrovic, který na turnaji nepoznal porážku a ve finále porazil první tým Tatry Smíchov. Bronzovou medaili si odnesl tým Sparty Praha.

Kategorie U12 byla nejpočetnější, celkem se přihlásilo 30 týmů. Říčany, Tatra, Petrovice, Slavia a Bystrc po dvou týmech. Vítězem se stal první tým Říčan, který se ve finále utkal s prvním týmem Tatry Smíchov, třetí skončil tým Petrovic.

V kategorii U14 se potkalo celkem 15 týmů a po těsném vítězství Slavie nad Tatrou v semifinále postoupila Slavia do finále proti Říčanům. Tým Říčan si svou neporazitelnost v této kategorii udržel a stal se vítězem turnaje. Třetí skončila Tatra.

V sedmičkové  části turnaje se stal vítězem v kategorii U16 tým Sparty Praha, v kategorii U18 brněnský  Bystrc a v dívkách U17 zvítězil kombinovaný tým Čech I.

Festival PYRF byl však v této formě naposledy. Z rozhodnutí zakladatelů PYRFu, tedy zakládajících členů z RC Mountfield Říčany, RC Tatra Smíchov a RK Petrovice, nadále budou sedmičkové soutěže kategorií U14, U16 a U18 odehrávány v jiných termínech, než soutěže přípravek a žáků, tak aby lépe zapadaly do sportovního kalendáře ČSRU.

Na další PYRF se tedy můžeme těšit již letos, kdy se budou právě soutěže v sedmičkovém ragby starších žáků, dorostenců a dorostenek odehrávat 15. – 17. června se zahraniční účastní v rámci běžných soutěží ČSRU.

Podzimní část PYRFu pak proběhne v termínu 19. – 21. října již jen v kategoriích přípravek a žáků a v sedmičkové verzi kategorie dorostenek.

Kompletní výsledky turnaje naleznete na webových stránkách PYRFu.