Česká reprezentace porazila Moldavsko 35-21

V posledním zápase Europe Trophy se střetl český národní tým s reprezentací Moldavska. Utkání se hrálo na Markétě za krásného letního počasí. Český tým potvrdil roli papírového favorita a v posledním soutěžním utkání zvítězil.

Český tým nastoupil se stejnou základní sestavou, kterou prověřil před několika dny mezinárodní výběr International Penguins RFC a mezi náhradníky byla pouze jedna změna, na lavičce seděl místo Radima Hutníka Štěpán Pekař.

Vítězství se nerodilo lehce. Roj Moldavska byl velmi těžký. Česká reprezentace se přizpůsobila hře soupeře a nedařilo se jí dostat se do pětkoviště soupeře. Jiří Pantůček proměnil alespoň dva trestné kopy. To co se nepodařilo českému týmu, se podařilo soupeři, rojem proměnil svou šanci a úspěšným prokopem vyhrál první půli 7-6.

V drůhé půli už vypadala hra českého týmu jinak, v prvních patnácti minutách položil dvě pětky po akcích útoku a s proměněným trestným kopem otočil stav utkání na 23-7.

Pak si vybral dobrou pětiminutovku soupeř, v 58. a v 63. minutě dostal dvakrát míč do českého pětkoviště a utkání zdramatizoval, když se přiblížil českému týmu na pouhé dva body 23-21.

Českému výběru ale patřil závěr utkání, Jiří Pantůček a Jakub Žalud, oba dva podruhé položili a český tým tak tuto sezónu poprvé zaznamenal v zápase čtyři položení.

ČR 35-21 Moldavsko

PP: Žalud 2, Pantůček 2
KP: Pantůček 3
TK: Pantůček 3

Sestava: Kent Anthony, Kutil Ondřej, Průša Michal, Hošek Dan, Trefný Robert, Křižánek Michal, Černý Jiří, Havel Vojtěch, Šimák Marek, Cimprich Martin, Žalud Jakub, Berounský Karel, Pantůček Jiří, Čížek Jan, Čížek Jakub

Náhradníci: Pekař Štěpán, Hodek Matouš, Leitmančík Adam, Olbrich Jan, Mára Vojtěch, Šedivý Jan, Froněk Albert, Neužil Michael

Česká reprezentace se umístila na celkovém třetím místě v turnaji. Do play-off Europe Championship postupuje Portugalsko a do nižší soutěže sestupuje Moldavsko. Podle výsledků v Europe Championship by se novým soupeřem českého týmu v příštím roce mohlo stát Německo, které se utká v play-off/out s Portugalskem..

Poslední zápas před letními prázdninami hraje česká reprezentace 16. června na Tatře proti Ambassadors.