Tým žen „Black Ferns 7“ píše historii ragby 7

Reprezentační tým žen Nového Zélandu v ragbyových sedmičkách je v současnosti nejdominantnějším týmem v kolektivních sportech na světě. Není jiného týmu na světě s tak velkou nadvládou jako právě ony.

O víkendu vyhráli i třetí turnaj světové série žen, který se hrál v Sydney. Ve finále přehrály domácí Austrálii 34-10. Bronz si z australského Sydney odváží USA, které v si boji o třetí místo poradilo s Irskem 26-10.

Novozélanďanky mají v držení všechny turnajové tituly ve světové sérii HSBC World Rugby Women´s Sevens  Series a drží vítěznou šňůru v celkem 37 utkáních. Jejich neuvěřitelnou vítěznou šňůru odstartovala přesně před 12 měsíci prohra Australankami 0:31. Tato porážka se ukázala jako katalyzátor jejich úspěchu. K šesti titulům v turnajích světové série 7  přidaly zlaté medaile z Her Commonwealthu a naprostou nadvládu zakončili ziskem titulu světových šampionek na mistrovství světa v San Franciscu loni v létě. A do teď stále neprohrály jediné utkání.

V pohledu na celkovou tabulku světové série žen to pro evropské týmy nevypadá nijak příznivě směrem k přímému postupu na letní olympijské hry. Pouze první čtyři týmy se kvalifikují přímo do Tokia 2020. Světová série žen je přesně v polovině. Skládá se z celkem šesti turnajů

CELKOVÁ TABULKA SVĚTOVÉ SÉRIE ŽEN PO TŘECH TURNAJÍCH

zdroj: https://www.world.rugby/sevens-series/news/392864