Francie povolala na druhý zápas Bastareauda

Komentář Karla Gamana před výkopem druhého kola Six Nations.

Sobotním zápasem Skotsko – Irsko (Nova Sport1 v 15:10) začíná víkendový program 2. kola Poháru 6 zemí. Jasná se zdá být výhra favoritů Anglie nad Francií a Walesu nad Itálií, ale nejzajímavější může být utkání Skotů s Iry. Irové potřebují nejen bodovat, ale také přesvědčit sami sebe, že jsou stále Big Team z 2. místa světového žebříčku, jejich výkon proti Angličanům v prvním kole SNC tomu moc neodpovídal. Naproti tomu Itálii se v zápasu s Walesem příliš šancí nedává, ostatně Itálie naposledy porazila Wales v Římě právě před 10 lety, ale na druhé straně to, co Itálie předvedla v závěru utkání na Murrayfieldu jí dává naději na přijatelnější výsledek, než byly poslední tři s vysokým deficitem skóre. Francie povolala živý buldozer Mathieu Bastareauda, ale při současné formě obou soupeřů to zřejmě bude Francii málo platné.

Wales – Itálie

Tým Walesu je v Nice na Cote d’azur od utkání s Francií. Místo jeho soustředění je jistě rozumným rozhodnutím WRU. Jen aby to Velšané nepojali až příliš rekreačně, to by mohli mít s Italy problém. Ovšem jak už bylo řečeno v úvodu, bilance Itálie s Walesem je bídná, z 23 utkání vyhrála jen dvě a jedno remízovala. Warren Gatland proto plánuje 10 změn proti utkání s Francií.

Itálie se nepochybně pokusí využít výhody domácího prostředí, ale na zaskočení Walesu má příliš málo špičkových hráčů.

Skotsko – Irsko

Bude to nepochybně boj, Skotové před plným stadiónem budou chtít ukázat, že výpadek v závěru utkání s Itálií nebyl systémovou chybou nebo nedostatkem kondice, ale jen důsledek uspokojení z nezvratného vítězství.

Irové s nulovou bilancí budou na Skoty tlačit, ale pokud by to byl tlak bezzubý, jak proti Anglii, nemuseli by v Edinburghu uspět. Jenže to je jen teorie, Irové jsou nepochybně silnější a předpokládá se jejich výhra.

Anglie – Francie

To, co předvedli Angličané v Dublinu, mohou doma ještě vylepšit. A pokud bude Farrellovi vycházet organizace hry jak v Dublinu a pokud budou Angličané hrát s takovým nasazením, nenajde Francie přes nasazení Bastareauda a tří nových hráčů Yacouba Camara, Felix Lambeyho a Demba Bamby, způsob, jak zopakovat loňské vítězství, zvláště, pokud přistoupí na kontaktní hru.

Zdroj ZDE.