Martin Cimprich: „Měl bych začínat na pozici zadáka.“

V současnosti jeden ze tří českých útočníků hrající v zahraničí. Odchovanec říčanského ragby si v neděli jako první Čech oblékne dres univerzitního výběru Skotska v prestižním utkání proti stejnému výběru Irska v Belfastu.

Byl jsi nominován do univerzitního výběru Skotska. Budeš hrát o víkendu v Belfastu proti stejnému výběru Irska v základní sestavě ?

Martin Cimprich: Zápasová sestava ještě není oficiálně zveřejněná, ale podle předběžných informací a podle toho, jak to vypadalo na trénincích, měl bych začínat na pozici zadáka.

Jsi jediný cizinec ve výběru ?

M. C. : Ano, v letošním týmu jsem jediný cizinec. První cizinec vůbec asi nejsem, ale první Čech pravděpodobně ano.

Kolik utkání univerzitní výběr Skotska odehraje za sezonu ?

M. C. : V letošní sezóně máme bohužel naplánován jen jeden zápas – proti Irsku. Normálně se prý hrají přátelská utkání proti skotské reprezentaci do 20 let a studentský mini-turnaj i s Walesem. Nevím proč to tak letos není…

V posledním utkání reprezentace ČR 15 ve Švýcarsku jsi hrál na zadákovi. Který post hraješ ve svém současném působišti Musselburgh RFC a v jaké skotské soutěži Tvůj současný klub působí ?

M. C : Letos jsem tady v Musselburghu odehrál většinu sezóny na zadákovi a na 10 jen pár zápasů ačkoliv je to moje preferovaná pozice. Hrajeme National League 1 což je 2. nejvyšší skotská soutěž (když nepočítáme PRO14).

Reprezentaci ČR 15 čekají v březnu dvě náročná utkání proti Holandsku a Portugalsku. Uvidíme Tě v těchto utkáních v reprezentačním dresu?

M. C. : Bohužel se reprezentačních utkání na jaře se nemůžu zúčastnit kvůli klubovým povinnostem. V těchto termínech máme důležité ligové zápasy a kdybych odjel, hodně bych si to tu zkomplikoval.

Oficiální nominace univerzitního výběru Skotska na stránkách skotské ragbyové unii ZDE.