První kolo Rugby Europe Championship

Tento víkend se hrálo úvodní kolo Rugby Europe Championship – tedy nejvyšší soutěže Rugby Europe, která soustřeďuje týmy druhé evropské úrovně po Six Nations. Do Rumunska přijeli Gruzínci, Belgie hostila zápas s Německem a národní tým Ruska se představil ve Španělsku.

Úvodní bitva dvou nejvýše postavených týmů v žebříčku World Rugby mezi Rumunskem a Gruzií vyšel lépe hostujícímu celku a Gruzie si odváží první body za vítězství 18-9. V poslední minutě přišli Rumuni i o bonusový bod za porážku o méně než sedm bodů trestným kopem za neodvalení se hráče po skládce.

Záznam Rumunsko vs Gruzie

Rusko odehrálo smolný zápas. Přestože v půli vedlo 14-7 a utkání vyhrálo na položené pětky 2-1, Španělsko se třemi trestnými kopy dostalo v druhé půli do vedení, které udrželo. Nejvíce bude mrzet situace ze 71. minuty, kdy se uvolnil na levém křídle Denis Simplikevič, který překonal všechny španělské obránce, ale před pětkovištěm si po ztrátě rovnováhy kolenem nešťastně vykopl míč z ruky.

Záznam Španělsko vs Rusko

Belgie porazila doma sousední Německo rozdílem 29-22. V nastavení za stavu 24-22 pro Belgii kopalo Německo trestný kop. Bohužel německý kopáč neproměnil kop a z následné hry Belgičané ještě položili další pětku. Sedm bodů rozdíl dává Německu do tabulky jeden bonusový bod.

Záznam Belgie vs Německo

Tři týmy z této skupiny byly diskvalifikovány z kvalifikace na Mistrovství světa, které se hraje v tento rok v Japonsku – Belgie, Španělsko a Rumunsko.