Martin Cimprich: „Atmosféra zápasu byla dost napjatá.“

Minulý víkend v prestižním utkání proti univerzitnímu výběru Irska odehrál první poločas v základní sestavě  univerzitního výběru Skotska. Ve Skotsku studuje a hraje ragby.

Jakou mělo utkání atmosféru? Panuje velká národní rivalita i mezi univerzitními týmy?

Martin Cimprich: Atmosféra zápasu byla dost napjatá. Už před začátkem utkání bylo jasné, že si oba týmy nic nedarují, což se ve hře projevovalo velkou agresivitou a několika vyhrocenými momenty i po přerušení hry. To vše ale zůstalo na hřišti a po zápase jsme se společně s irským týmem navečeřeli a dobře se pobavili.

M. C. : Co byl největší rozdíl ve hře irského univerzitního týmu, který Vás přehrál především v druhé polovině utkání, 3:31 (3:7) ?

M. C. : Irové měli v průměru o dost starší a zkušenější hráče. Dominovali ve standardních situacích, což vedlo k jejich územní převaze. To bylo vzhledem k typickému britskému počasí zásadní. Do druhého poločasu poslal trenér všechny náhradníky (bylo to přece jen přátelské utkání), to a zlepšená hra Irů nejspíš vedlo k tomu nepovedenému druhému poločasu.

Jaký bude Tvůj nejbližší zápasový program s Tvým týmem Musselburgh RFC? Kdy Ti sezona končí ?

M. C. : S Musselburgh nás čekají ještě 4 ligová utkání, ve kterých nám jde o hodně, protože kvůli přeskupení ligy nad námi se příští rok prvních 6 týmů z naší ligy posune do skotské Premiership. Kromě toho jsme taky ve čtvrt-finále National League poháru, který se hraje systémem play-off. Celá 15s sezóna končí asi v půlce dubna.

Skotsko je kolébkou ragby 7s. Co ty a sedmičky ?

M. C. : Kdy začíná sezona ragby 7s ve Skotsku ? Osobně mám sedmičky rád jako doplňkový sport. Moje preference jsou patnáctky, ačkoliv jsou 7s skvělým způsobem pro rozvoj dovedností, které se pak dají aplikovat i v klasickém rugby. Naše 7s sezóna začíná hned po sezóně 15s a na rozdíl od Česka se tu hrají jen nezávislé turnaje, kam se týmy hlasí podle prestiže a toho jaké mají ambice. My se takto zúčastníme asi 4 turnajů včetně domácích Musselburgh 7s.

Martin Cimprich: „Měl bych začínat na pozici zadáka.“