Jižní Afrika vyhrála Vancouver 7

Celkoví lonští vítězové HSBC World Rugby Sevens Series Jihoafričané měli letos pomalejší rozjezd. Na letošní první turnajové vítězství dosáhli až na šestém turnaji v kanadském Vancouveru.Ve Vancouveru se jako na jediném turnaji světové série hraje na syntetickém povrchu na jedinečném stadionu BC Place Stadium. Tento sportovní stánek je největším vzduchem podporovaný stadion s touto technologií výstavby na světě s kapacitou 55.000 diváků. Nafouklou střechu tvoří tkanina ze skleněného vlákna. Tloušťka tkaniny je pouhých 0.85 milimetrů, ale tuhost má větší než ocel. Střecha díky minimální tloušťce propouští 20% slunečního světla. Během XXI. zimních olympijských her v roce 2010 se v prostorách BC Place uskutečnil zahajovací a závěrečný ceremoniál.

Samotný turnaj napsal několik pozoruhodných příběhů. Jihoafričané jako vítězové porazili ve finále 21-12 Francouze, kteří  o týden dříve v Las Vegas skončili na posledním místě. Jejich finálová účast byla velkým překvapením, kdy své poslední finále hráli v roce 2012.

Letos suverénní Američané po prohře 14-24 s Fidži,  skončili „až na čtvrtém místě“ , ale stále jsou v čele celkového pořadí. Zajímavé výsledky se odehráli již první den ve skupinách.

Španělé porazili poprvé v ragbyové historii Nový Zéland 26:24 a domácí Kanaďané si vyšlápli vítězstvím 26-19 na světovou sedmičkovou velmoc Fidži. Ale ani v jednom případě tyto vítězství nestačily na postup ze základních skupin.

Kompletní výsledky 6. turnaje HSBC World Rugby Sevens Series ve Vancouveru ZDE.

Příští sedmý turnaj se bude konat 5. – 7. dubna v Hong Kongu, kde proběhne zároveň kvalifikační turnaj a vítěz bude zařazen do světové sedmičkové série pro sezonu 2019/2020.