Vojtěch Havel: „Soupiska na Portugalce bude trochu jiná.“

Rozhovor Tomáše Řezáče s kapitánem českého týmu Vojtěchem Havlem o zápase s Nizozemskem i o přípravě na poslední reprezentační utkání sezóny.

V sobotu na Tatře jste sahali po senzačním vítězství nad Nizozemskem. Jaká momentálně vládne v týmu atmosféra a jak probíhá příprava na Portugalsko?

Ten zápas nám ukázal, jak se chceme prezentovat do budoucna – rychlé silové ragby. Bohužel se nám nepodařilo udržet vedení, ale zápas bych i tak hodnotil kladně, a myslím si, že nálada v týmu je celkem dobrá. Co se týče přípravy, máme na týden naplánované tréninky a video Portugalců, takže příprava je v plném proudu.

S jakým očekáváním a taktikou do Portugalska odjíždíte?

Portugalci jsou nejlepší tým naší soutěže a už loni sahali po postupu výš, letos se jim to pravděpodobně podaří. My na druhou stranu máme šanci na udržení ve skupině čistě teoretickou. Pro nás je v tuto chvíli důležité udržet si stejný herní projev, jaký jsme měli v sobotu na Tatře.

Jakým konkrétním způsobem proběhne přesun do Portugalska?

Ve čtvrtek dopoledne se letí do Lisabonu, kde proběhne lehký trénink s následným večerním relaxem a protažením. V pátek dopoledne pak osobní volno a odpoledne předzápasový trénink.

Hned v úvodu utkání musel kvůli zranění odstoupit Marek Loutocký. Jak to s ním momentálně vypadá?

Mára se hned asi ve třetí minutě srazil hlavou na hlavu s protihráčem a odnesl si z tohoto střetu zlomenou lícní kost. Pokud se nepletu, hned v sobotu večer podstoupil operaci. Doufám, že bude brzo zase v pořádku.

Bude soupiska české reprezentace doplněna o některé absentující hráče oproti zápasu s Nizozemskem?

Určitě bude malinko jiná a je potřeba si počkat, jak se k tomu vyjádří RT, jelikož někteří kluci si nemohou vzít volno kvůli práci. Já se ze zápasu také musel omluvit, protože moje přítelkyně je v pokročilém stadiu těhotenství a může se stát, že každou chvíli začne rodit, a já se o ni chci postarat. Realizační tým i spoluhráči to už ví a všichni moje důvody chápou a stojí za mnou, za což jim strašně moc děkuju.

Jak jste vnímali divácky slušnou kulisu na domácím utkání s Nizozemskem?

Bylo vidět, že se diváci na zápas těšili a přišli v relativně slušném počtu i přes chladnější počasí. Vytvořili nám dobrou kulisu a hrálo se nám určitě líp a jsme moc rádi, že nás podporovali až dokonce. Doufám, že jsme je svým výkonem potěšili, a to i přesto, že jsme v poslední akci ztratili vedení a nakonec prohráli.