Zbyněk Schütz: „Budeme spoléhat na naši sílu.“

Hrál v Anglii, Irsku a Kanadě. Mistrovský titul ČR získal v dresu Říčan. Je jedním z nejzkušenějších hráčů národního tým ČR 15.

Jaký jste měli program po čtvrtečním příletu do Lisabonu ?

Zbyněk Schütz: Včera po příletu jsme jeli rovnou na hřiště, aby jsme ze sebe dostali cestu. Prošli si trochu obranu a pak útočení. V pátek ráno aktivace a odpoledne trénink kapitána. Jinak už volno.

Portugalci mají daleko větší herní rychlost než všechny další týmy naší skupiny. Budete se jim snažit zpomalovat míče třeba v rucku ? Nebo se budete v obraně soustředit  na něco jiného ?

Z. S. : Určitě se budeme snažit zpomalovat rucky a být aktivní při skládce. Pak se soustředíme především na naši útočnou hru a drženi míče.

Budete hrát otevřené ragby do prostoru, tak jako proti Nizozemcům? Nebo budete držet míč blíže rucku?

Z. S. : Chceme Portugalce hodně roztáhnout v prvních fázích hry a poté využít našich rojníků. V soupeřově „22“ budeme spoléhat na naši silu.

Je to poslední utkáni tohoto cyklu ME a současný realizační tým národního týmu byl sestaven pouze na tento závěr. Máte už jako hráči nějaké informace o složeni budoucího trenérského složeni ? V širší ragbyové veřejnosti se mluví o Tomaszi Putrovi, který vedl reprezentaci v předešlých letech. Bude on součástí nového realizačního týmu?

Z. S. : Já osobně si myslím, že současný realizační tým bude mít zájem dál pokračovat u nároďáku. Tomasze jsme potkali na tréninku, takže ta možnost tu je. Kolik členů současného realizačního týmu bude pokračovat netuším, ale myslím, že zájem mají.

Ty osobně jsi působil v několika klubech v zahraničí a u nás také v Říčanech. V současnosti jsi zpět ve svém mateřském klubu v Dragonu Brno. Máš ještě nějaké další ragbyové plány, nebo jsi již zakotvil v Brně?

Z. S. : S rodinou jsme zatím zakotvili v Brně, kde mám také práci. V Dragonu se snažím pomoci mladým hračům a když mi to možnosti dovolí, tak jezdím na tréninky nároďáku do Prahy, ale pro hráče z Moravy je to cestováni náročné. Moje plány jsou zatím v Brně.