Karel Berounský: „Skupinu jsme prohráli už na podzim.“

V rozhovoru odpovídá Karel Berounský, útočník Tatry Smíchov a sedmičkové i patnáctkové reprezentace.

Po těsné porážce s Nizozemskem vstupoval český výběr do utkání bojovně naladěn. Jak moc vás zaskočil samotný úvod utkání, během kterého vám Portugalci bodově odskočili?

Karel Berounský: Nálada v týmu byla skvělá celý týden, i před zápasem jsme se cítili skvěle. Kapitán týmu Dan Hošek nás před začátkem utkání skvěle nabudil v šatně, vše bylo v pořádku. Bohužel jsme pak ale do zápasu nevstoupili dobře a po celou dobu zápasu jsme se z toho nedokázali dostat.

V čem spočíval největší rozdíl mezi naším a portugalským týmem?

K.B.: Největší problém jsme měli v obraně po druhé a třetí fázi hry. V útoku byli Portugalci rychlejší, přesnější a dokázali nás jednoduše přečíslit.

O poločasové přestávce bylo o výsledku utkání v podstatě rozhodnuto. Co jste si řekli v kabině a s jakými taktickými pokyny jste vybíhali do druhého poločasu?

K.B.: O poločase jsme si řekli, že se stále musíme snažit dodržovat plán hry, který nám trenéři naplánovali. Nic se nezměnilo, věděli jsme, co máme dělat, ale bohužel jsme se nedrželi pokynů.

Český tým díky prohře ztratil už i teoretickou naději na setrvání ve stávající skupině. Jaká atmosféra momentálně vládne v týmu a co českou reprezentaci v nejbližších dnech (týdnech) čeká?

K.B.: Bohužel jsme si prohráli skupinu už podzimem, kdy jsme trénovali v malém počtu a nehráli jsme tak, jak jsme mohli. Myslím, že utkání s Holandskem ukázalo, jaké rugby bychom chtěli a umíme hrát. Důležité je, aby se nám podařilo scházet se na tréninky a trénovali jsme tak co v největším počtu.

Někteří hráči z reprezentace tvoří i kostru národního sedmičkového výběru. Jsou už dnes známy termíny nejbližších turnajů, kterých se český tým zúčastní?

K.B.: Většina kluků z Dukly je také v sedmičkovém nároďáku, myslím, že již máme dané termíny 7s Trophy. Termíny přípravných turnajů ještě nevíme.

Jak se osobně těšíš na start nové ligové sezóny, která začíná už tento víkend?

K.B.: Na začátek ligy se moc těším, na Tatře se pár věcí změnilo a jsem zvědavý, jak nám to půjde. Myslím, že máme co dokazovat po minulé sezoně.