O víkendu začíná nová sezóna

Uplynulo téměř 140 dní od posledního extraligového utkání, ve kterém RC Tatra Smíchov získala vytoužený mistrovský titul. Možná si ještě vzpomínáte na zákulisní tahanice, které finálovému utkání předcházely a nakonec i určily samotné aktéry finálového klání.

Dnes na prahu nové sezóny je to zapomenuto a vše začíná odznovu. Celkem 8 týmů nejvyšší ligy tento víkend vyběhne na trávníky do nového formátu soutěže, který by měl všem divákům nabídnout atraktivní podívanou.

V první fázi nejvyšší ligy totiž odehrají týmy systémem každý z každým celkem 7 utkání, během kterých budou usilovat o zajištění si pozice v TOP 6. To znamená, že na poslední dva týmy z nejvyšší soutěže budou čekat už ,,jen méně atraktivní“ zápasy s týmy z nižší soutěže. Týmy a samotní hráči tak mají o motivaci postaráno, neboť výsledek každého zápasu se může v konečném součtu ukázat jako klíčový. Postupových míst je 6, kandidátů 8.

Papírové předpoklady před startem nového ročníku mírně favorizují tradiční účastníky vyřazovacích bojů – Spartu Praha, Tatru Smíchov, Pragu, Říčany a Vyškov. Pozadu však nebudou chtít zůstat ani týmy jako Dragon, Slavie či nováček ze Zlína, který si účast v nejvyšší lize zajistil vítězstvím nad Přeloučí, jejíž dres obléká hned několik reprezentantů České republiky.

Otázek se před startem nového ročníku nabízí celá řada.

Jak si poradí tým Říčan s generační obměnou, jenž byla ještě zvýrazněna ukončením kariéry hned několika bývalých reprezentantů (např. Jan Rohlík nebo Miroslav Němeček)?

Protlačí se do TOP 6 brněnští draci, kteří kromě komplexní přípravy absolvovali i 2 přípravná utkání se zahraničními soupeři (Budapest Exiles a Juvenia Krakow)?

Vezme si RC Sparta Praha nově vedená bývalým reprezentantem Ondřejem Kutilem titul zpět?

Potvrdí Jiří Pantůček pozici nejlepšího hráče naší nejvyšší ragbyové soutěže?

Otázek během sezóny vyvstane jistě víc. O zápletky nouze nebude. Těšme se na vypjaté zápasy a to nejlepší ragby, které si přejeme v našich domácích podmínkách vidět.

Ligový ročník, ve kterém se bude konat i RWC v Japonsku startuje už tento víkend! Aussicht.

2019 základní část

DatumDomácíČas/VýsledekHostéZápas

2019 základní část

#TýmUVPR4P-7Body
177005033
276105029
375204024
474303322
573403015
672502212
77160206
8707001-1