Slavia vstupuje do soutěže s jihoafrickými rojníky

Skvělou zprávou je pro fanoušky klubu RC Slavia Praha rozšíření A týmu mužů o dvě zahraniční posily z Jihoafrické republiky.

Dre Engelbrecht a Stephan Zaayman jsou výrazným krokem k posílení hry roje a celkové výkonnosti hlavního družstva. Oba hráči mají zkušenosti z juniorských týmů nejlepší soutěže jižní polokoule Super Rugby a to v kádrech Sharks a Southern Kings.

Stephan Zaayman hrál i v seniorském týmu, dále také působil v nejvyšší italské lize v týmu Rugby Reggio.

Trenér týmu mužů Jan Fojtík komentoval jarní posily: “Na začátku našeho působení jsme od klubu vyžádali doplnění kádru o dva až tři dobré hráče do roje a tento požadavek se podařilo naplnit. Oba kluci jsou velmi kvalitní hráči a věřím, že dobře zapadnou do týmu”.

Dále řady A týmu posílí ještě o výborného rváčka Martina Rajnocha, který ve Slavii již působil a vrací se tak mezi známé tváře. Slavia tak získává velmi silnou třetí řadu, která jistě pomůže zlepšit výsledky oproti loňské sezoně.

V sobotu začíná nejvyšší patnáctková soutěž mužů v České republice, 1. liga. Tým Slavie vyjede k prvnímu zápasu na Moravu, kde se utká s JIMI RC Vyškov. Tento zápas bude premiérou na lavičce pro nové trenéry Martina Javůrka a Jana Fojtíka. Zároveň se představí všechny tři jarní posily v týmu, tedy Stephan Zaayman, Dre Engelbrecht a Martin Rajnoch.

V posledním zápase proti Vyškovu na podzim se hrálo vyrvonané utkání a Slávii těsně unikla výhra v závěru zápasu. O to větší motivaci má tým letos dosáhnout dobrého výsledku a přivézt z Moravy co nejvíce bodů.

Zdroj ZDE.