Začíná mistrovství Evropy mužů U20

O nadcházejícím víkendu začne v Portugalsku turnaj o mistra Evropy hráčů do 20 let bez české účasti.Evropský šampionát U20 MEN XV CHAMPIONSHIP, se bude konat od 31. března do 6. dubna v  Coimbre v Portugalsku za účasti šesti týmů – Portugalsko, Nizozemsko, Rumunsko, Rusko, Španělsko.  Národní výběry doplní výběr francouzského regionu Nová Akvitánie. Titul evropských mistrů z loňského roku budou obhajovat domácí Portugalci.

Systém turnaje je velice zvláštní. Týmy jsou ve dvou určených skupinách. První skupina je Nizozemsko, Španělsko, Nová Akvitánie. Druhou skupinu tvoří týmy Ruska, Rumunska a Portugalska. Týmy se střetnout ne v rámci své skupiny, ale odehrají celkem tři utkání proti týmům z druhé skupiny. Mistrem Evropy se stane tým, který v těchto utkání nasbírá nejvíce bodů.

Systém turnaje ZDE.

Na tomto evropském šampionátu se hraje  o postup na WORLD CUP TROPHY 2019 kategorie U20, který  letos bude hostit Brazílie. Je to světový šampionát pro země druhého výkonnostního sledu.

Tomáš Krejčí (člen trenérsko metodické komise ČSRU) : „O tento evropský šampionát není v řadě evropských zemí zájem a to z důvodu velké finanční náročnosti a proto je zařazen do turnaje výběr metropolitního francouzského regionu Nové Akvitánie (Nouvelle Aquitaine). Pozvánku dostala i naše reprezentace ČR U20, ale právě finance byly jedním z důvodů, proč se turnaje neúčastníme. Dalším důležitým aspektem bylo také to, že by jsme nebyli konkurenceschopní v přímé konfrontaci s dalšími týmy. „