Základní část první ligy odstartovala

V úvodním kole české nejvyšší soutěže byly na pořadu čtyři zápasy. Obhájce titulu Tatra Smíchov hostil na svém hřišti nováčka v nejvyšší soutěži, tým Zlína. Na Spartu přijel Dragon, do Říčan Pragovka a do Vyškova cestoval tým Slavie Praha.

V zápasech se urodily tři vysoké výhry. Sparta i Tatra očekávaně berou čtyři body i s bonusovým bodem, který celkem urvalo pět z osmi týmů za položení čtyř a více pětek.

Tatra 70-12 Zlín

I když se nováček ze Zlína statečně bránil v úvodních 30 minutách zápasu, zkušenost a kvalita Tatry postupem času dávala body a žádné překvapení se nekonalo.

RC Tatra Smíchov
PP: Jan Olbrich, Vojtěch Havel, Radim Hutník, Dominik Chabr, Jiří Černý, Karel Berounský, Lopeti Toia 2, Michael Neužil, Lukáš Honner, Čestmír Řanda

RC Říčany 13-49 RC Praga Praha

První půle souboje mezi domácím říčanským týmem a Pragovkou nabídl velmi kvalitní a vyrovnané utkání a do šaten se šlo za stavu 13-17. V druhé půli ovšem bodovali už pouze hosté a nakonec si odvezli zaslouženou a vysokou výhru.

RC Říčany
PP: Müller Jakub
KP: Kučera Jan
TK: Kučera Jan 2

RC Praga Praha
PP: Král Jakub, Hošek Dan, Chupík Jan, Žalud Jakub, Bartůněk Tomáš, Syrový Pavel
KP: Čížek Petr 5
TK: Čížek Petr 3
ŽK: Kulhánek Michal

RC Vyškov 34-24 RC Slavia Praha

Nejvyrovnanější souboj nabídlo utkání ve Vyškově. Slavia posílená o jihoafrické hráče položila čtyři pětky a přestože prohrála, připisuje si do tabulky bonusový bod. V utkání padly čtyři žluté karty.

RC Sparta Praha 59-12 RC Dragon Brno

Sparta šla od začátku pro vítězství, už v sedmé minutě vedla 14:0. Tři hráči položili v zápasu dvě pětky.

RC Sparta Praha
PP: Páv Jan, Vokrouhlík Pavel, Fortuin Sheldon Matthew 2, Pantůček Jiří 2, Pytela Pavel 2, Šelepa Ladislav
KP: Hřebačka Richard 4, Schneider Martin 3
ŽK: Luka Tomáš