Miroslav Němeček: „V příštím kole si chceme zlepšit reputaci“

Rozhovor s bývalým reprezentantem a hlavním trenérem Říčan.

V úvodním utkání s Pragovkou jste v druhém poločase ztratili nadějně rozehraný zápas. Co jste změnili v přípravě na zápas s Dragonem, abyste si připsali první vítězství v sezóně?

Miroslav Němeček: Myslím, že zápas s Pragou jsme prohráli, jelikož došlo od konce druhého poločasu k nepochopitelnému poklesu nasazení z naší strany. Což se promítlo především na tom, že jsme přestali vybíhat v obraně a přestali jsme vyvíjet na Pragu tlak.

Týden před Brnem jsme mohli konečně trénovat na klasickém hřišti, což byl velký rozdíl. Celou přípravu jsme podstoupili v kryté hale, která je velkým přínosem, zároveň je v některých věcech dosti omezující. Rozměry haly nedosahují standardu normálního hracího hřiště, takže pro orientaci hráčů je to dost nepraktické.

Prvního vítězství se vám nakonec podařilo dosáhnout a vezete z Brna důležité body. Byl jste spokojen i s předvedenou hrou Vašeho mužstva?

M.N.: Byl jsem hlavně spokojený s nasazením, především v obraně. Máme mladý tým a děláme stále spoustu chyb. Takže s předvedenou hrou spokojený nejsem.

Omlazený kádr je doplněn o starší zkušenější hráče. Co jste říkal na dvě pětky dnes již hrající legendy Antonína Brabce?

M.N.: Ze dvou pětek naší legendy jsem víceméně rozpačitý. Moc mu to přeju, na druhou stranu by ty pětky měli již pokládat jiní. Tonda především ukázal, jak je pro hru důležité načasování a směr běhu. A to, že rychlost nemusí byt to hlavni.

V příštím kole Vás čeká důležité domácí utkání se Slavií, která v úvodním kole potrápila i silný Vyškov. Vnímáte tento zápas jako klíčový pro zajištění si klidné pozice v Top 6?

M.N.: V současné chvíli mě především zajímá, abychom napravili naši reputaci, co se hlavně nasazení týče, pošramocenou prvním zápasem proti Pragovce. Dále mě zajímá, jestli se zase posuneme dál v rozvíjení určitého herního systému.

To, jestli se dostaneme do Top 6, mě zajímá nejméně. Jelikož to bude už pouze důsledek těchto dvou věcí.