Souhrn druhého kola první ligy

Ve druhém kole základní části české nejvyšší soutěže se utkaly pražské „S“ na Slavii, v prvním domácím zlínském utkání se představila Praga, Říčany přijely na Dragon a na Tatře se opakoval poslední zápas minulé sezóny mezi domácí Tatrou Smíchov a Vyškovem.

RC Zlín 7-77 RC Praga Praha

Ve Zlíně se hrálo po dlouhé době utkání nejvyšší soutěže a domácím fanouškům se představil tým Pragy Praha. Ta v prvním kole porazila vysoko Říčany a nenechala nikoho na pochybách, kdo je na hřišti pánem. Celkem dvanácti pětkami pokořila obranu Zlína a odvezla si výhru za pět bodů. Čestné body zařídil domácím v závěru utkání Holba a Smiřický.

RC Zlín
PP: Holba Radek
KP: Smiřický Jan

RC Praga Praha
PP: Novák Michal, Náse Sebastian, Hošek Dan, Hopp Matyáš 2, Froněk Albert 2, Žalud Jakub 2, Malý Michal, Syrový Pavel, Petrouš Michal
KP: Čížek Petr 7
TK: Čížek Petr

RC Dragon Brno 21-29 RC Říčany

Do Brna přijel tým Říčan, který v minulém kole podlehl pražské Pragovce s vizitkou papírového favorita. První poločas se Dragon držel na dostřel a až do 40. minuty byl stav utkání 7:5 pro hosty. Na konci prvního poločasu a v první půli druhé části ovšem obrana Dragonu třikrát inkasovala a musela stahovat náskok Říčan.

V posledních pěti minutách Dragon položil dvakrát, ale bohužel neproměnil ani jednu konverzi, která by znamenala alespoň bonusový bod za prohru nižší než 7 bodů. V utkání padly dvě žluté karty.

RC Slavia Praha 0-45 RC Sparta Praha

Vzhledem k papírovým předpokladům viděli fanoušci očekávaný průběh v utkání, kde bylo uděleno celkem 6 karet, tři žluté a tři červené.

Sparta potvrzovala svou kvalitu a pokládala pětky v průběhu celého zápasu, sparťanská křídla – jihoafričan Fortuin a Pytela – zařídila celkem tři pětky z celkových sedmi, které v utkání diváci viděli.

Slavia se snažila hrát všechny trestné kopy kopem o území a pak ztrácela míče v soupeřově dvaadvacítce. I přes výsledek je to ale pro Slavii nejlepší zápas, který ze Spartou za poslední dva roky sehrála.

RC Slavia Praha
ŽK: Rajnoch Martin, Fojtík Jan
ČK: Rajnoch Martin

RC Sparta Praha
PP: Dřímal Hubert, Luka Tomáš, Fortuin Sheldon Matthew 2, Pytela Pavel, Vokrouhlík Pavel
KP: Dřímal Hubert, Schneider Martin 3
ŽK: Luka Tomáš
ČK: Kutil Ondřej, Hřebačka Lukáš

Záznam utkání

RC Tatra Smíchov 39-7 RC Vyškov

Vyškov přijel na Tatru, aby navázal na svůj dobrý výkon z finále minulého ročníku. Držet krok se mu dařilo v prvním poločase, který Tatra vyhrála 2:1 na pětky. V druhém poločase ale už dávali body pouze domácí.

Činila se hlavně jihoafrická útokovka Tatry Jacques Fick, který položil sám tři pětky a který odehrál výborný zápas.