Fidži – králové Hong Kong 7

Nejvěhlasnější světový turnaj na okruhu světové série v ragby 7 v Hong Kongu ovládli již po páté v řadě hráči Fidži. Ve finálovém utkání přehráli výsledkem 21:7 překvapení posledních dvou turnajů Francii.

CATHAY PACIFIC / HSBC Rugby Sevens Series – hlavní turnaj mužů 

Turnaj předvedl opět několik příběhů. Tím prvním bylo páté vítězství v řadě pro Fidži. Francouzi si po finále ve Vancouveru připsali další finálovou účast na letošním okruhu světové série, i když jsou v celkovém pořadí daleko za všemi favority a adepty na celkové vítězství. USA si udržují stále výborné výsledky a v Hong Kongu vybojovali třetí místo.  V celkovém pořadí drží náskok na prvním místě před Fidži, Novým Zélandem a Jižní Afrikou. V posledních třech turnajích jde už o hodně. První čtyři místa zajišťují přímý postup na olympijské hry 2020 do Tokia. Z první čtyřky vypadla Anglie a v případě, že se do čtyřky nevrátí, tak v letním olympijském kvalifikačním turnaji bude v Evropě velký boj, protože je pouze jedno místo z regionální kvalifikace (kvalifikace na olympijské hry zde).

Kompletní výsledky všech utkání zde

Celková tabulka světové série po 7 turnajích zde

HSBC Rugby Sevens Series – kvalifikační turnaj mužů

Kvalifikační turnaj na další ročník světové série se hraje každoročně právě v Hong Kongu. Kvalifikace se účastní úspěšné týmy z regionální šampionátů. Vstupenku pro ročník 2019/2020 světové série si vybojovalo Irsko. Byla to poslední ragbyová velmoc, která se sedmičkám nevěnovala na nejvyšší úrovni. Národní tým dali dohromady teprve před pěti roky a museli si projít všemi úrovněmi evropských sedmiček od té nejnižší. Loni v kvalifikačním turnaji prohráli v semifinále s Německem a právě letos se tento semifinálový souboj zopakoval. Úspěšnější bylo tentokrát Irsko. Ve finále pak následně přehráli domácí Hong Kong 28:7.

Kompletní výsledky všech utkání zde

HSBC Rugby Sevens Series – kvalifikační turnaj žen

Vítězem kvalifikačního turnaje žen se stala Brazílie, která již v minulosti světovou sérii hrála. Zajímavé byly jejich výsledky ve skupině, kdy všechny utkání Brazilky vyhrály vždy jen o dva body. Zajímavostí je, že nám z minulosti známe Polky ve své skupině hrály právě s Brazilkami velice těsný výsledek 12:14. Ve finále si Brazilky poradily se Skotkami 28:19 a příští rok je uvidíme ve světové sedmičkové sérii žen.

Kompletní výsledky všech utkání zde