Ze stolu Disciplinární komise a STK

Zavážná provinění proti soutěžnímu řádu z oběžníku Disciplinární komise a oznámení z oběžníku STK, zveřejněných 12. dubna 2019.

U18 Tatra Smíchov nastoupila bez licencí

Dne 23.3.2019 se družstvo U18 Tatra Smíchov dostavilo k utkání č.3 bez licencí. Klub poté nedoručil řídící STK do 48 hodin licence ke kontrole s odůvodněním nemožnosti doložení licencí.

DK konstatuje, že druhem disciplinárního provinění klubu je porušení stanov, řádů, směrnic a rozhodnutí orgánů ČSRU, konkrétně porušení pravidel uvedená v SŘ, včetně provinění v soutěžích ČSRU a turnajů organizovaných řídícími STK ČSRU.

Za přestupek tohoto druhu náleží administrativně pořádková pokuta, DK proto rozhodla o udělení pokuty ve výši 1000 Kč.

Tři červené karty v utkání Slavia vs Sparta

Lukáš Hřebačka, RC Sparta Praha

Dne 6.4.2019 vyloučen za úder pěstí do hlavy zezadu. Ve hře, bez zranění. Za přestupek tohoto druhu náleží trest zastavení závodní činnosti na dva týdny až tři měsíce. DK vzala za prokázané, že vyloučený hráč po kontaktu se soupeřem udeřil odbíhajícího soupeře zezadu pěstí do hlavy. DK přihlédla k výše uvedenému a trest uložila v jeho spodní části tak, aby odpovídal třem utkáním. Zastavení závodní činnosti od 6.4.2019 do 28.4.2019.

Martin Rajnoch, RC Slavia Praha

Dne 6.4.2019 vyloučen za úder pěstí do hlavy soupeře. Ve hře, bez zranění Za přestupek tohoto druhu náleží trest zastavení závodní činnosti na dva týdny až tři měsíce. DK vzala za prokázané, že vyloučený hráč po kontaktu se soupeřem, v době, kdy chtěl dál hrát, inkasoval od soupeře ránu pěstí do hlavy, načež se otočil k soupeři a zasadil mu několik úderů pěstí do hlavy. DK spatřuje polehčující okolnost v tom, že hráč byl ke svému činu vyprovokován, proto DK trest uložila v jeho spodní části tak, aby odpovídal dvěma utkáním. Zastavení závodní činnosti od 6.4.2019 do 21.4.2019.

Ondřej Kutil, RC Sparta Praha

Dne 6.4.2019 vyloučen za slovní napadení rozhodčího. Za přestupek tohoto druhu náleží trest zastavení závodní činnosti na dva týdny až šest měsíců. DK vzala za prokázané, že vyloučený hráč v době, kdy byl jako náhradník a trenér svého týmu na střídačce, opustil vymezený prostor střídačky a vulgárním způsobem komentoval výkon rozhodčího a urážel ho. DK uložila trest zastavení závodní činnosti hráče a zákaz výkonu funkce trenéra tak, aby odpovídaly dvěma utkáním, od 6.4.2019 do 21.4.2019.

Červená karta i v druhé lize

Roman Veselka, TJ Sokol Mariánské Hory

Dne 7.4.2019 vyloučen za nebezpečnou hru – složení soupeře za hlavu. Ve hře, bez zranění. Za přestupek tohoto druhu náleží trest zastavení závodní činnosti na dva týdny až tři měsíce. DK vzala za prokázané, že vyloučený hráč složil soupeře za hlavu, kterou po celou dobu držel i po skončení skládky, kdy byl už míč mimo držení skládaného. Hráč byl v posledních 12 měsících trestán – úder pěstí do obličeje. DK uložila trest v jeho spodní části, aby odpovídal třem utkáním, zastavení závodní činnosti od 7.4.2019 do 5.5.2019.

Zdroj ZDE.

SR Mariánské Hory U16 vystupuje ze soutěže

Dne 10. 4. 2019 oznámil klub SR Mariánské Hory vystoupení mužstva kadetů U16 ze soutěže. Důvodem je nedostatečný počet hráčů.
Dosud sehrané zápasy byly anulovány. STK ČSRU trestá SR Mariánské Hory administrativně pořádkovou pokutou ve výši 2.000,- Kč.

Zdroj ZDE.