Sparta porazila Tatru ve šlágru 3. kola

Ve třetím kole 1. ligy se potkaly dva nejlepší české týmy podle výsledků z poslední doby. Setkali se soupeři, kteří se nepotkali ve finále extraligy 2018 díky chybě administrativy, za kterou byl kontumován semifinálový duel Sparty s Vyškovem, který si následně mohl zahrát finále extraligy místo Sparty.

V dalších zápasech tohoto kola se utkaly Říčany se Slavií, Dragon přijel na Pragovku a ve Vyškově proběhlo moravské derby mezi Vyškovem a Zlínem. Ve čtyřech utkáních bylo položeno celkem 24 pětek a proměněno 14 trestných kopů. Bylo uděleno také pět žlutých karet.

RC Sparta Praha 11-9 RC Tatra Smíchov

Velmi kvalitní utkání, které ukázalo, jak jsou oba dva týmy vyrovnané. Týmy se přetahovaly o vedení v utkání a z dálky proměňovaly trestné kopy, které jim poskytl soupeř.

V utkání nakonec padla pouze jedna pětka, kterou v 61. minutě proměnil jihoafričan Fortuin a vyhoupl se tak do čela tabulky pokladačů první ligy.

Přestože tento víkend nebyl z nejteplejších, na Spartu si našlo cestu dost fanoušků, kteří poskytli utkání dobrou diváckou kulisu.

RC Vyškov 71-16 RC Zlín

Vyškov položil 11 pětek, což je skoro polovina pětek ve všech zápasech tohoto kola. Zlínský druhořadník Smiřický proměnil tři trestné kopy a konverzi za čestnou pětku, kterou položil Končák.

RC Vyškov
PP: Brtníček David 2, Trunečka Radim, Školař Jan, Svoboda Lubomír, Čela Kryštof, Soural Adam 2, Kovář Martin, Šenk David, Janský Filip
KP: Soural Adam, Kovář Martin, Šenk David 6

RC Zlín
PP: Končák David
KP: Smiřický Jan
TK: Smiřický Jan 3

RC Praga Praha 28-9 RC Dragon Brno

V první půli velmi vyrovnané utkání. Brno se dlouho drželo na rozdíl 7 bodů a tím pádem šanci na bonusový bod. Až do 69. minuty, ale posledních 11 minut neubránilo útoky Pragy a v závěru utkání obdrželo dvě pětky a odjelo domů s prázdnou. Zatím nejtěžší zápas pro Pragu v probíhající soutěži.

RC Říčany 49-7 RC Slavia Praha

V prvních třiceti minutách první půle bylo rozhodnuto. Říčany do té doby položily pět pětek a po první půli vedly 35:0.

RC Říčany
PP: Juzl Marek, Chytil Lukáš, Trefný Robert, Homer Jakub, Růžička Matěj, Kučera Jan, Suchopár Albert
KP: Kučera Jan 7
ŽK: Müller Jakub