Překvapení na Smíchově a moravské derby

Na velikonoční Velký pátek byly na řadě dvě utkání čtvrtého kola české nejvyšší soutěže. Říčany hostovaly na Tatře Smíchov a Dragon Brno cestoval do Zlína k dalšímu domácímu utkání nováčka soutěže.

RC Tatra Smíchov 21-25 RC Říčany

Největší překvapení dosavadního průběhu nejvyšší soutěže se událo dnes na Smíchově. Domácí, papíroví favorité, podlehli velmi dobře hrajícím Říčanům.

V první půli bylo k vidění několik velmi dobrých akcí ze strany říčanského klubu, jednou z nich byl i pokus o dropgoal útokové spojky Říčan v 37. minutě, který skončil na tyči a odrazil se zpět do hřiště. V té době již Říčany vedly 15:0 po trestném kopu a dvou pětkách a tak také skončil první poločas.

V druhém poločase Tatra doháněla náskok soupeře a po položení tří pětek se přiblížila pár minut před koncem soupeři na jeden bod, 21:22. Závěrečné body ale trestným kopem proměnil Jan Kučera a rozhodčí poté ukončil utkání. Říčany si odvezly zaslouženě body za výhru.

Po těsné prohře v minulém kole se Spartou je to další porážka stávajícího mistra.

RC Zlín 5-85 RC Dragon Brno

Moravský souboj měl od úvodního hvizdu jasného favorita. Dragon proměnoval co minuta, to bod a zlínští obránci nestačili zastavovat rychlejší brněnské hráče a kombinace. Všichni brněnští útočníci si v zápase položili body.

Dobrý zápas odehrál Robin Šidla na útokové spojce Brna, který řídil brněnské výpady do obrany soupeře, položil dvě pětky a proměňoval konverze po pětkách. Celkem si připsal 30 bodů.

Čestnou pětku domácích položila těsně před koncem zlínská tříčtvrtka Kotík.