II. turnaj Elitní série 7 žen vyhrál Donau Wien

V druhém turnaji nejvyšší sedmičkové soutěže žen vyhráli hráčky RU Donau Wien a ujaly se tak vedení v průběžném pořadí šampionátu.

V deštivém počasí se odehrál v sobotu 13. dubna na hřišti Dragonu Brno druhý turnaj ELITNÍ SÉRIE 7 žen. Letošní ročník této nejvyšší soutěže je obohacen o dva zahraniční týmy – RU Donau Wien a Médvek RK Budapest. Prvně jmenovaný provětrává naše týmy z hodní poloviny tabulky a to tak, že se hned po dvou turnajích ujal  vedení v soutěži a druhý jmenovaný zase prohání týmy v druhé části pořadí.

České úřadující mistryně z Petrovic podlehly ve skupině 5:26 v dobré formě hrajícím hráčkám z Říčan, kterým se tak otevřela přes další dvě výhry ve skupině proti Přelouči a Spartě Praha cesta do finále. V druhé skupině si v rozhodujícím souboji o finále poradily hráčky z Donau Wien s druhým českým favoritem Tatrou Smíchov 17:10. Finále si pak hráčky z Donau Wien pohlídaly a porazily Říčany 29:10. O třetí místo v turnaji se potkaly týmy Petrovice a Tatry. V druhém měření sil v letošním šampionátu poprvé zvítězily hráčky Tatry Smíchov 17:14.

Petra Křiklánová  RC Tatra Smíchov (hráčka s míčem)

Jak jsi zvládla přechod z ragby 15 na soutěž v ragbyových sedmičkách?

Petra Křiklánová: 🙂 nakonec zvládla. I když jsem se toho bála, protože sedmičky jsou víc běhavé, dynamičtější a rychlejší a méně kontaktu. Naštěstí mi trenéři našli post na míru, a i přes veškeré obavy o zvládnutí pozice v útoku, mě to moc baví.  Asi jsem měla špatné vzpomínky a zkušenosti z předchozích let…

Trenér Tatry Standa Král si tě velice chválil s jakým přehledem hraješ. Hrála jsi sedmičky už při Tvém působeni na Zélandu?

P. K. : Pochvala vždycky potěší, i když si myslím, že mám stále velké mezery. Myslím, že jsem na Zélandu odehrála pouze jeden sedmičkový turnaj, protože se kryla sedmičková sezona se softbalovou.

Na druhém turnaji v Brně jste překvapivě prohrály ve skupině s Donau Wien a přišly tak o finále. Holky z Donau Wien si nakonec odvezly celkové vítězství turnaje. Co v tomto utkáni rozhodlo?

P. K. : Nejsem si jistá jestli překvapivě, protože od začátku jsme věděly, že Vídeň bude těžký soupeř a že tento zápas bude rozhodující. Holky z Vídně hrají velmi pěkné ragby a my jsme v zápase bohužel udělaly více chyb, které byly potrestány a to bohužel rozhodlo zápas, i když to bylo pouze o pětku. Důležité je, že v soutěži máme dalšího kvalitního soupeře, který bude míchat kartami v průběhu celé soutěže. Tak je na co se těšit.