Výsledky šestého kola první ligy

Šesté kolo české nejvyšší soutěže nabídlo divákům vyrovnaná utkání a přibližilo rozuzlení tajenky postupujících týmů do TOP6.

Slavia sice porazila Zlín a získala 5 bodů, ale aby se dostala do TOP6, musela by v posledním kole porazit Tatru nejlépe za 5 bodů, aby měla celkových 11 bodů a poté musí čekat na výsledek moravské bitvy o páté místo mezi Vyškovem (10 bodů) a Dragonem (11 bodů).

Praga vede tabulku základní části před Spartou a v závěrečném sedmém kole se můžeme těšit na souboj dvou neporažených týmů o první místo v tabulce.

RC Zlín 20-24 RC Slavia Praha

Poslední domácí utkání v nejvyšší soutěží odehrál tuto sezónu Zlín a utkání se domácím povedlo. První poločas díky dvěma prokopnutným trestným kopům vyhrálí těsně 6:5 a v průběhu druhého poločasu Zlín vedl až do 71. minuty.

Poté během pěti minut Slavia položila dvě pětky a přestože Zlín korigoval výsledek v závěru utkání, odvezla si Slavia domů první výhru za pět bodů. Zlín získal bonusový bod za těsnou prohru a odehrál své nejlepší utkání v nejvyšší soutěži.

RC Tatra Smíchov 15-8 RC Dragon Brno

Dragon přijel na Tatru, které se v posledních kolech nedařilo, a sehrál s obhájcem titulu vyrovnané utkání, kde dominovaly obrany obou týmů.

Tatra vedla celý zápas, vyhrála 2:1 na položené pětky a připsala si 4 body za výhru. Brněnský tým získal bonusový bod za rozdíl sedmi a méně bodů, který ho posunul na páté místo průběžného hodnocení a definitivně potvrdil účast v druhé části nejvyšší soutěže, v TOP6.

RC Sparta Praha 21-9 Mountfield Říčany

Říčanský klub má velmi dobrou formu, v minulém kole přehrál Vyškov a v předminulém Tatru, ale proti Spartě to tentokrát nestačilo.

Sparta porazila hostujicí tým 2:0 na pětky a připsala si čtyři body do tabulky. Za Spartu nastoupil navrátilec po zranění a ze zahraničí, český reprezentant Marek Loutocký, který si připsal na své konto po dvaceti minutách na hřišti pět bodů za položenou pětku.

RC Vyškov 24-38 RC Praga Praha

Klíčovým momentem poměrně vyrovnaného utkání zřejmě bylo vyloučení Radima Trunečky již po půlhodině prvního poločasu.

Vyškov odehrál zbytek utkání ve čtrnácti hráčích a neuhlídal protiútoky soupeře mezi 70. a 76. minutou kdy se prosadili tři hráči Pragy a zlomili vývoj utkání na svou stranu. První dropgoal sezóny proměnil vyškovský Lubomír Svoboda.