Phil Hopkins: “ Hledáme vyvážený tým zkušeností a mládí.“

Reprezentace ČR 7 zahajuje tento týden turnajovou sezonu účastí na turnaji v Paříži.  Na konci dubna proběhly výběrové tréninky pod vedením nového trenéra Phil Hopkinse.

Jak probíhaly tréninky národního týmu v minulých týdnech? Tréninky byly otevřeny všem hráčům, s jakým cílem a kolik hráčů se zúčastnilo?

Phil Hopkins : Uskutečnily se otevřené výběry, které zahrnovaly testy rychlosti, agility a rychlostní vytrvalosti. Zúčastnilo se 37 hráčů. Cílem bylo navýšit hráčský kádr pro sedmičkový tým a mít také hráče pro kategorii do dvaceti let. Na nedělních srazech v Říčanech jsme se pak soustředili na sedmičkové dovednosti a taktiku. Doufáme, že se nám podaří identifikovali nastupující mladé hráče, kteří budou budoucností seniorského týmu. Pro nadcházející sezónu hledáme vyvážený tým zkušeností a mládí.

Letošní sedmičková sezona bude velice náročná s osmi turnaji, což je nejvíce v nedávné historii. S jak velkou skupinou hráčů byste chtěl efektivně pracovat?

P. H. : Ano, bude to velmi zajímavé, protože můžeme dát příležitost mladým hráčům, aby nám na turnajích ukázali, co umí, než se představí na hlavních akcích. Chtěli bychom mít , oproti minulosti, širší tréninkovou skupinu, tak aby nám nabídla větší rozmanitost ve výběru a také to umožní mladším nezkušeným hráčům se rychleji rozvíjet. Můžeme přidávat do týmu dle potřeby a vybírat podle formy a přínosu pro tým. To by nám mělo umožnit si vybrat ten nejlepší tým na turnaje mistrovství Evropy.

Jaký je hlavní cíl pro evropský šampionát?

P. H. : Naším hlavním cílem je upevnit naši pozici na současné úrovni a také se zaměřit na rozvoj našeho stylu hry.

Malé ragbyové národy jsou schopny konkurovat těm největším ragbyovým zemím světa právě v sedmičkovém ragby. Mohla by to být také naše cesta do budoucna se na to zaměřit ?

P. H. : Je to skvělý způsob pro menší ragbyové federace s menším hráčským kolektivem, jak více rozvíjet svůj ragbyový program a podporovat ragby jako takové. Podívejte jak dobře si vedly naše ženy ČR 7 na turnaji v Bonnu. Doufejme že muži mohou napodobit jejich výkony.

Rozhovor v angličtině inteview – Phil Hopkins