Sparta vítězem základní části

O víkendu se odehrálo poslední kolo základní části první ligy, které rozhodlo o tom, kdo půjde do TOP 6 a kdo do druhé ligy.

Oproti minulým kolům byly ve výsledcích velké rozdíly. Narazily na sebe jak týmy s odlišnou úrovní kvality, Zlín se představil v Říčanech, Tatra hrála na Slavii, ale velkým rozdílem také skončil souboj o první místo v tabulce a celé základní části mezi týmy Sparty a Pragy.

Jediná výjimka byl souboj o páté místo mezi Vyškovem a domácím Dragonem Brno. Ten skončil rozdílem tří bodů, tedy jedním prokopnutým trestným kopem.

Mountfield Říčany 63-17 RC Zlín

Říčany nešetřily nováčka v nejvyšší soutěži ani v jeho posledním zápase. Devět pětek, všechny konverze potvrzené Janem Kučerou. Hatrik zlínského Zemanoviče zmírnil prohru hostujícího týmu a Zlín se rozloučil s první ligou.

Mountfield Říčany
PP: Calta Václav, Gerber Stefan Morne 2, Polášek David, Horak Tristan, Duffek Jindřich, Kobián Kryštof, Kohout Kryštof, Burnard Raymond
KP: Kučera Jan 9

RC Zlín
PP: Zemanovič Mirko 3
KP: Zuzaník Vilém

RC Praga Praha 13-50 RC Sparta Praha

Souboj prvního s druhým. Sparta celkem osmi pětkami přejela Pragovku, která byla druhým nejúspěšnějším týmem v průběhu soutěže. Křídlo Sparty Fortuin jednou položenou pětkou potvrdil své vítězství v individuálních statistikách pokladačů první ligy.

RC Praga Praha
PP: Froněk Albert
KP: Čížek Petr
TK: Čížek Petr 2

RC Sparta Praha
PP: Dřímal Hubert, Loutocký Marek, Hruška Vojtěch, Uys Jacobus Nicolaas, Pytela Pavel 2, Fortuin Sheldon Matthew, Caldaroni Emillio
KP: Schneider Martin 5
ŽK: Urbánek Oldřich

RC Dragon Brno 24-27 RC Vyškov

Dragon přivítal na svém hřišti Vyškov a průběh zápasu přípomínal souboj Dragonu se Slavií. Čtyři pětky Vyškova v prvním poločase, z toho tři Jana Školaře a do druhého poločasu se šlo za stavu 24-3 pro Vyškov.

Ve druhé půli Dragon mocně dotahoval a co se povedlo před dvěma týdny, tedy zápas úplně otočit, se tentokrát nepovedlo. Vyškov zvítězil o tři body a obsadil celkově páté místo v tabulce. Dragon si připsal bonusový bod za těsnou prohru. Oba soupeři postupují do TOP 6.

RC Slavia Praha 10-52 RC Tatra Smíchov

Slavia musela vyhrát, aby si udržela naději na TOP 6.  Tatra byla ovšem soupeř nad její síly.

Třetím hatrikem tohoto kola Radima Hutníka a dalšími pěti pětkami přehrála Tatra Slavii a ta tak končí na celkovém sedmém místě v základní části první ligy a nepostupuje do TOP 6.