Soutěže ragby 7 mládeže v olympijských barvách

Česká ragbyová unie vydala formáty soutěží v olympijském ragby 7 pro mládež od 14 let. Celkem 12 turnajů mají možnost kluby využít v měsíci červnu.

Nově vydané soutěže v sedmičkách pokrývají kategorie čtrnáctiletých, šestnáctiletých, osmnáctiletých a dívek do sedmnácti let. Sedmičkové ragby je členem olympijských sportů a tak logicky dostává více prostoru i ve sportovním kalendáři České ragbyové unie.

Tomáš Krejčí (organizátor soutěží – STK 7 ČSRU) : „Mám velkou radost, že komise mládeže odstartovala tento formát soutěží a kluby si budou moci vybrat opravdu z široké nabídky. Je to poprvé kdy se tak velké množství mládežnických turnajů v ragby 7 bude v červnu pořádat. Vím, že sedmičky jsou u nás  stále velice mladou ragbyovou disciplínou a trenéři z nich mají obavu, ale věřím, že si k nim pomalu cestu najdou a k tomu by mohl být nápomocen i pravidelný blok sedmiček právě v měsíci červnu. Teď už je jen potřeba, aby se našli pořadatelé volných turnajů. Turnaje mají velkou výhodu, že se na jednom místě potkají prakticky všechny týmy dané kategorie a to můžu udělat velice příjemnou atmosféru k potřebné diskuzi napříč kluby o sedmičkovém ragby. Navíc máme motivaci v podobě účasti našich sedmičkových reprezentací na mistrovství Evropy kategorie U18. Kluci již druhým rokem budou v červnu startovat na šampionátu v druhé evropské skupině, kde loni došli až do finále a dívky se na konci srpna zúčastní evropského šampionátu letos poprvé a potkají se s nejlepšími týmy Evropy. „

 

Podrobné informace o soutěži kategorie U14 zde

Podrobné informace o soutěži kategorie U16 zde

Podrobné informace o soutěži kategorie U18 zde

Zdroj: web ČSRU