ČR 7 muži / Dukla míří o víkendu do Ruska

Reprezentace ČR 7 mužů hrající pod hlavičkou armádního  klubu Dukly Praha má za sebou první turnaj v Paříži. Na konci týdne je čeká další turnaj. O víkendu si zahrají mistrovství Evropy klubů v ruském Petrohradu.

NOMINACE HRÁČŮ ČR 7 / DUKLY PRAHA

 1. Berounský Karel (RC Tatra Smíchov)
 2. Hodek Matouš (RC Tatra Smíchov)
 3. Froněk Albert (RC Praga Praha)
 4. Hopp Matyáš (RC Praga Praha)
 5. Čížek Jan (RC Přelouč)
 6. Čížek Jakub (RC Přelouč)
 7. Ševčík František (RC Slavia Praha)
 8. Cimprich Martin (RC Mountfield Říčany/Musselburgh RFC)
 9. Kobián Kryštof (RC Mountfield Říčany)
 10. Havel Jakub (RC Mountfield Říčany)
 11. Pytela Pavel (RC Sparta Praha)
 12. Fick Jacques (RC Tatra Smíchov)

Náhradník: Hutník Radim (RC Brno Bystrc/RC Tatra Smíchov)

Trenér : Phil Hopkins

Jaká byly pozitivní stránky na odehraném turnaji v Paříži ?

Phil Hopkins : Na pařížském turnaji Centrale 7s bylo pozitivní, že jsme mohli dát šanci novým hráčům, turnaj hráčů do 25 let byl k tomuto ideální. Začali jsme nervózně, ale končili jsme důležitým vítězstvím nad jedním z předchozích vítězů turnajů, takže jsme měli 3 vítězství a 3 porážky.

Na čem jste nyní pracovali po tomto prvním turnaji ?

P. H. : Po prvním turnaji jsme přidali pár věcí. Zatím se soustředíme na základy potřebné pro ragby 7 – příjem a přihrávku, pozici útoku a povzbuzení v individuálních hráčských dovednostech plus praktikujeme pár malých týmových her.

Jaký je cíl pro turnaj v Rusku ?

P. H. : Na turnaji v Petrohradu budeme mít více zkušeností jako pokračování v střídání hráčů pro tvorbu týmu pro evropský šampionát. Oba turnaje, tak i turnaj v Amsterdamu který nás čeká, nám umožní využít další členy týmu, tak aby jsme pracovali na nejlepších kombinacích. Je výborné mít široký tým a být schopni na tom pracovat. Samozřejmě se seznamem 30 hráčů z kterých můžeme vybírat, je naším klíčovým úkolem budování širokého hráčského kádru, můžeme měnit hráče, tak aby to pokrylo věci jako zranění, ztrátu formy, školní povinnosti a také je to dobré pro boj o místa v týmu. Konečně i na dalším blížícím se turnaji do Amsterdamu budeme opět měnit několik hráčů a budeme tak pokračovat v budování širokého hráčského týmu ČR 7. Chystáme se na turnajích útočit a ukázat naše individuální dovednosti. Nebudeme se jen bránit.

Mohu také oznámit, že jeden z předních sedmičkových týmů z Francie SEVENTISE je potvrzen pro turnaj Prague 7s (stránky turnaje zde) . Hrají výborné sedmičkové ragby  a budou pravděpodobně patřit k favoritům turnaje.

Rozhovor v angličtině – Phil Hopkins_interview

Oficiální nominace Nominace hráčů_Dukla_ME 7s Klubů 2019