Pavel Pala: „Závěr utkání byl neskutečný.“

Rozhovor s trenérem Vyškova Pavlem Palou po vítězném utkání s týmem Říčan.

Trenére, do nadstavbové soutěže jste vstoupili vítězně, přestože Říčany dlouho vedly i určovaly tempo hry. Jak moc jste s výkonem svého týmu spokojený?

Pavel Pala (P.P.): Upřesňuji, že v prvním kole nadstavbové soutěže jsme prohráli na Pragovce. Dlouhodobě řešíme personální potíže a pro utkání s Říčany jsme měli zase aspoň trochu na výběr. Utkání bylo nepřesné z obou stran, oba týmy dělaly příliš technických přestupků a neudržely míč. Říčany mohly v první polovině druhého poločasu rozhodnout, měly k tomu dostatek příležitostí. Nevyužily je a utkání se otočilo po Trunečkově průniku. Pak byla vidět naše větší snaha o vítězství. S ním jsem spokojený. Spokojený ale nejsem s tím, jak jsme těch předešlých 60 minut hráli.

V prvním poločase jste byl nespokojený především s aktivitou třetí řady. Byla jejich hra ve druhém poločase už podle Vašich představ?

P.P.: Nespokojený jsem byl s přístupem většiny hráčů, ale od třetí řady jsem skutečně čekal ještě více. Měla málo pohybu a jejich skládky byly pasivní. Druhý poločas už byl lepší, ale ne úplně podle mých představ. Nutno však říct, že všichni tři hráči třetí řady hráli se zdravotním omezením.

Říčany se ve druhém poločase několikrát nastěhovaly do vašeho brankoviště, ale vytouženého bodového zisku se díky vlastním technickým chybám i vyškovské kompaktní obraně nedočkaly. Překvapila Vás rozdílná kvalita obranné hry Vyškova mezi dvaadvacítkami a ve vlastní dvaadvacítce?

Už jsem o tom mluvil, že mohli hosté rozhodnout. Náš tým umí dobře bránit, to vím. Ale je možné, že dál od vlastního brankoviště nejsou hráči tak koncentrovaní.

V utkání jste byli velice efektivní a v podstatě z každého vážnějšího ohrožení soupeřova brankoviště jste bodově trestali. Navíc hráči v samém závěru utkání položili čtvrtou pětku, čímž jste nejenom odskočili Říčanům o vyšší než sedmibodový rozdíl, ale i získali bonusový bod. S nasazením hráčů v závěru utkání jste byl spokojený?

P.P.: Závěr utkání byl neskutečný, hráči byli v transu a chtěli utkání přivést do vítězného konce. S tím jsem samozřejmě spokojený byl, ale nesmazalo to ty předešlé minuty. V bodový zisk v poměru 5-0 jsme ani nedoufali.

O Vyškovu je známé, že na svém hřiště nerozdává body lehce. Prozradíte nám v čem spočívá kouzlo vyškovského stadionu?:-)

P.P.: Vyškovské hřiště působí opticky rozlehle a má také maximální rozměry. Není vždy jednoduché, zvlášť pokud je někde hřiště výrazně menší, přizpůsobit se tomuto „letišti“. Navíc působí i dosti specifické publikum, které vytváří tlak na soupeře i na rozhodčí.

Do utkání nezasáhl dlouholetý reprezentant a kapitán Vyškova Martin Kovář. Můžeme se zeptat, kdy bude opět připraven naskočit do hry?

P.P.: Martin má stále nechodící sádru. Nechci spekulovat o nějakém datu, kdy se vrátí. Přeji si, aby se stoprocentně uzdravil a neměl v budoucnu žádné komplikace. Je jasné, že nám na hřišti i mimo něj moc chybí, ale žádný tlak na něj vyvíjet nebudeme. Na jaře nenastoupí určitě.