Finálový víkend soutěží mládeže

V sobotu 1. června, kdy se slavil Den dětí a také v neděli 2. června se uskutečnila finálová klání všech věkových kategorií.

V Ostravě v klubu TJ Sokol Mariánské Hory se setkaly děti z celé republiky a to v kategorii do osmi let (U8), do Vyškova přijeli na turnaj všichni v kategorii do desíti let (U10) a v Havířově se odehrál finálový turnaj kategorie mladších žáků do dvanácti let (U12).

Starší kategorie (starší žáci, kadeti a junioři) hrají vyřazovací soutěž a tento víkend odehrály poslední zápasy o umístění v patnáctkovém ragby.

Mariánské Hory turnaj U8:

1. RC Sparta Praha
  2. RK Petrovice A
  3. RC Říčany

Další účastníci podle pořadí:

RC Tatra Smíchov A, RC Praga Praha A, RC Brno Bystrc, Rugby Babice, RC Přelouč, TJS Mariánské Hory, RC Dragon Brno, RC Olomouc, RC Praga Praha B, RC Tatra Smíchov B, RC Vyškov, RK Petrovice B

Vyškov turnaj U10:

2. RC Praga Praha

RC Tatra Smíchov, RC Brno Bystrc, TJS Mariánské Hory, RK Petrovice, RC Vyškov, RC Slavia Praha, RC Olomouc, RC Olymp Praha, RC České Budějovice

Havířov turnaj U12:

1. RC Tatra Smíchov
  2. RC Slavia Praha
  3. RC Zlín

RC Říčany, RC Praga Praha, RC Brno Bystrc, RK Petrovice, RC Sparta Praha, RC Havířov, RC Vyškov, RC Dragon Brno, Rugby Babice, RC Olomouc, TJS Mariánské Hory

Fotogalerie ZDE.

Kategorie U14

V kategorii starších žáků se hrály závěrečné zápasy o umístění v neděli 2. června 2019.

Ve finálovém utkání v Ostravě mezi domácím týmem Mariánských Hor a hostujícím Bystrcem zvítězil brněnský klub RC Brno Bystrc 41-12 a stal se mistrem republiky pro rok 2019.

Starší žáci Říčan zvítězili na Pragovce 48:19 a mají bronzové medaile.

Kategorie U16

Velká kauza ovládla finálový zápas o mistra republiky, kdy RC Říčany po semifinálové prohře s Dragonem Brno podaly námitku proti startu dvou hráčů Havířova hostujících v Dragonu, kteří podle přestupního řádu neodehráli 4 poločasy v „dlouhodobé“ části soutěže – což bylo 6 zápasů hraných na jaře od 30.3. do 11.5. 2019. Miroslav Malík odehrál pouze tři poločasy (v jednom zápase byl bohužel střídán) a Filip Plinta z Havířova nastoupil pouze ke dvěma poločasům.

Zápas byl STK kontumován ve prospěch říčanského klubu, který nastoupil ve finále proti týmu Petrovic.

Ty přehrál celkově 31-7 a RC Říčany se staly mistrem republiky pro rok 2019.

Zápas o třetí místo mezi Dragonem a Tatrou, který byl naplánován STK, se neodehrál.

Kategorie U19

V kategorii juniorů, tedy v kategorii U18 plus ročník 2000 (U19 formálně neexistuje) se umístili na prvním místě a druhém místě po základní části celostátní ligy RC Říčany a RC Sparta, oba týmy celkem se 16ti body. V základní části prohrál říčanský tým pouze jednou, s Tatrou Smíchov, Sparta zase podlehla Říčanům a tak se ve finále potkaly dva nejlepší kluby.

RC Říčany porazily RC Spartu Praha 55-10 a staly se mistry republiky pro rok 2019. RC Slavia Praha získala třetí místo po výhře 24-21 nad RC Tatra Smíchov.

Děkujeme všem hráčům, trenérům a funkcionářům za sezónu 2018-19!