Skvělý start ženské reprezentace na ME 7

O víkendu se odehrál první sedmičkový turnaj Mistrovství Evropy výkonnostní úrovně Trophy, kterého se zúčastnil i ženský národní tým.

Mistrovství Evropy v sedmičkovém ragby se hraje ve třech úrovních.

Nejlepší celky Evropy se potkávají ve Woman 7s Grand Prix Series , kde se spolu utkají týmy z Anglie, Walesu, Irska, Skotska, Francie, Itálie, Gruzie, Rumunska, Španělska, Ruska, Belgie, Nizozemska, Polska a Ukrajiny.

Nejbližší výkop je na prvním turnaji Grand Prix, který začíná 29. června. Druhá výkonnostní úroveň se jmenuje Trophy a třetí Conference. Ta začíná tento víkend 16. června.

Tento víkend proběhl první turnaj úrovně Trophy, kterého se zúčastnilo celkem 12 týmů ve třech skupinách:

Skupina A: Německo, Česko, Turecko, Švýcarsko

Skupina B: Portugalsko, Finsko, Gruzie, Maďarsko,

Skupina C: Švédsko, Norsko, Rumunsko, Izrael

Po zápasech ve skupinách, ve kterých český národní tým porazil Švýcarsko 33-0 a Turecko  24-12 a podlehl pozdějšímu vítězi turnaje Německu 0-31, se tak dostal z druhého místa do semifinálových bojů, kde narazil na ambiciozní Švédsko. Tým, který loni skončil třetí, by se letos jistě rád posunul na postupové příčky do skupiny Grand Prix.

Vyrovnaný zápas ale korunovala položením Kateřina Nováková a český tým vyřadil Švédsko v boji o semifinále.

V souboji o finále s Rumunskem mohli diváci vidět napínavý a vyrovnaný souboj, který v základní hrací době skončil 7-7. Bohužel Rumunky dokázaly přetlačit naše reprezentantky v prodloužení a postoupily do finále proti Německu.

V zápase o třetí příčku český tým nezaváhal a vyprovodil Finky 25-0, získal celkové 3. místo na turnaji a 16 bodů do tabulky soutěže.

Gratulujeme a držíme palce na dalším turnaji, který se koná 29. – 30.6 v Lisabonu v Portugalsku.

Tabulky a výsledky ZDE.

Pořadí turnaje:

  1. Německo
  2. Rumunsko
  3. Česko

Zdroj Rugby Europe a fb Czech Women Rugby.