Nigel Briggs: „Chceme se poprat o play off.“

Se zpožděním přínášíme rozhovor s trenéry Dragonu Brno – Nigelem Briggsem Vítězslavem Dosedlou ml. –  po prohře s Tatrou Smíchov.

Tatra Smíchov vstupovala do utkání jako favorit. Přesto jste s ní dokázali po celé utkání držet krok a nakonec jste nebyli daleko ani od vítězství. Jak jste spokojen s výkonem svého týmu?

Dragon Brno (D.B.): Tatra vstupovala do zápasu jako favorit, ale my jsme šli do zápasu s odhodláním vyhrát. S výkonem týmu jsme tak byli spokojeni jen částečně – dopouštíme se zbytečných chyb ze kterých dovolíme soupeři snadno skórovat.

I v předešlých zápasech 1. ligy jste s papírovými favority často drželi dlouho krok, ale mnohdy nakonec bodově vyšli naprázdno. Je zisk 2 bodů do nadstavbové části o to cennější?

D.B.: V těchto zápasech (TOP 6) jsme skoro vždy outsidery, ale chceme v každém utkání bodovat – doma vyhrávat a z hřišť soupeřů vozit alespoň nějaké body, tzn. že 2 body jsou pro nás trochu zklamáním.

V prvním poločase byl tým Dragonu často penalizován za diskuse s rozhodčím. Nabádal jste o poločasové přestávce své svěřence, aby se zbytečných diskusí vyvarovali?

D.B.:  Francouzský rozhodčí z Maďarska byl podle mého názoru dobrý, avšak pískal trochu jinak, než jsme zvyklí od našich arbitrů. Již v průběhu poločasu jsme se snažili našim hráčům sdělit, ať vůbec na rozhodčího nemluví a respektují jeho rozhodnutí. O poločase jsme jim to ještě připomněli…

Tatra dostávala Dragon pod tlak zejména aktivní hrou svého roje, zatímco Dragon hrozil brejky do otevřené obrany, které dobře rozbíhali hráči na pozicích 9 a 12. Jak jste byl s jejich výkony spokojený?

D.B.: Tatra měla lepší roj, tak jak jsme očekávali a potvrdilo se to. V prvním poločase jsme ale udělali spoustu zbytečných chyb, které Tatra nekompromisně trestala. Snažíme se hrát běhavé, útočné ragby na které máme nyní dobré typy hráčů. Hráči s čísly 9 a 12 hráli ve hře na pozicích 10 a 12 a podali dobrý výkon, který od nich očekáváme, ale někdy jim chyběla trochu ragbyová chytrost. Ale od jejich výkonů se odvíjí i hra zbytku mužstva, která se celkem povedla.

V utkání zaujal i devatenáctiletý Petr Adamec, který si připsal 16 bodů. Překvapil vás jeho výkon?

D.B.:  Petr je schopný hráč, který potřebuje ještě přes léto zapracovat na lepší fyzické kondici (hlavě potřebuje nabrat více svalové hmoty), jinak jeho kopací technika na H je dobrá, vždyť je to bývalá „kopačka“. Myslím, a doufám, že bude na sobě dále pracovat a bude se zlepšovat.

O osudu utkání nakonec rozhodl Jacques Fick, který ke dvěma položeným pětkám přidal i několik úspěšných prokopů a upevnil si tak průběžné vedení v bodování ligy. Byl nakonec on tím rozdílovým hráčem utkání?

D.B.: Jacques byl opravdu tím rozdílovým hráčem. Ať hrál na pozici 9 (na začátku utkání) nebo na útokovce. Je vidět, že ragby rozumí, baví ho a přijde s ním do styku skoro každý den.

Dragon postupem do Top 6 určitě splnil jeden ze svých předsezónních cílů. S jakým očekáváním jste vstoupili do nadstavbové části, a byl výkon proti Tatře tím pojetím hry, které byste chtěli prezentovat i v dalších zápasech?

D.B.: Na tuto otázku jsem víceméně již odpověděl dříve – TOP 6 byl náš cíl, ale nyní chceme samozřejmě bodovat v každém utkání a chceme se zkusit poprat o play off, i když to nebude určitě snadné…