Anglie ovládla obě evropské olympijské kvalifikace v ragby 7

Anglie  zvládla vítězně jak mužský, tak ženský kvalifikační olympijský turnaj a zajistila, tak pro Velkou Británii přímý postup na olympiádu do Tokia 2020 v obou kategoriích.

Jak v mužské, tak i v ženské kategorii patřila sice Anglie k favoritům kvalifikačního turnaje, ale více se  počítalo s Francií. Francie totiž v obou kategoriích měla skvělé výsledky v druhé polovině sezony ve světové série HSBC World Rugby Series. Navíc mužský kvalifikační turnaj pořádali Francouzi v domácím prostředí v Colomiers. Ženy odehrály kvalifikační turnaj v ruské Kazani.

Olympijský kvalifikační turnaj žen – KAZAŇ (Rusko)

Turnaje žen se zúčastnila také naše reprezentace ČR 7 ženy. Tým odehrál těžká utkání s týmy z naprosté světové špičky.  Samotné srovnání se světovými týmy byla pro český tým jedinečná příležitost, která se již nikdy nemusí naskytnout. Účastí na tomto turnaji bylo české ragby na nejvyšší možné úrovni kdy bylo za posledních 10  let.

VÝSLEDKY ČR 7 ŽEN V KVALIFIKAČNÍM OLYMPIJSKÉM TURNAJI V KAZANI

  • ČR – ŠPANĚLSKO 7:35
  • ČR – IRSKO 0:50
  • ČR – RUMUNSKO 5:34
  • ČR – MOLDAVSKO 0:12
  • ČR – NĚMECKO 7:15

Kompletní výsledky všech utkání v turnaje zde

 

Olympijský kvalifikační turnaj mužů – COLOMIERS (Francie)

Domácím Francouzům vyšla druhá polovina sezony ve světové sérii a tak v domácím prostředí byli braní jako favorité tohoto turnaje.  Ve 1/2 finále se potkali s Irskem , které za posledních 6 let udělalo velký krok směrem ke světové špičce. Toto utkání Francouzi zvládli vítězně 19-12. Angličané měli v 1/2 finále papírově daleko slabšího soupeře a to překvapení celého turnaje Portugalsko, které ve 1/4 finále porazilo 14-5 silné Španělsko, které patřilo k černým koňům celého turnaje. Finále mezi domácí Francií a Anglií skončilo jednoznačně pro Angličany 31-5. Světová sedmičková hvězda Dan Norton položil Francouzům 3 pětky ze 5 a tak Angličané tímto vítězstvím zajistili místo v olympijském turnaji pro Velkou Británii stejně jako tým žen. Francie a Irsko budou mít druhou šanci na závěrečném kvalifikačním turnaji, kde se sejdou týmy z druhých a třetích míst z regionálních kvalifikačních turnajů..