Dukla ovládla první turnaj Mistrovství ČR v ragby 7

V neděli se odehrál první turnaj domácího šampionátu mužů v sedmičkovém ragby na Vysočině v Novém Městě na Moravě.

V Novém Městě na Moravě se střetlo v prvním turnaji celkem sedm týmů včetně Dukly, která v domácím šampionátu hraje mimo celkové pořadí. Tým složený převážně z reprezentantů ČR v žádném utkání nenašel přemožitele a první turnaj vyhrál. Ve finále se reprezentantům postavili hráči Přelouče, které pro ně skončilo prohrou 0:38. Bronz získala Tatra Smíchov, která porazila  40:14 hráče Brna Bystrce, kteří se ve skupině postarali o největší překvapení a porazili Spartu Praha položenou pětkou v poslední akci utkání.

Foto: Miloš Neuman

Druhý turnaje se odehraje v neděli 11. srpna na hřišti v Brně Bystrci a třetí závěrečný turnaj budou hostit 18. srpna v Přelouči.

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH UTKÁNÍ

  • Tatra – Nové Město 31:0
  • Praga – Dukla 0:26
  • Přelouč – Bystrc 28:7
  • Nové Město – Dukla 5:47
  • Tatra – Praga 21:5
  • Bystrc – Sparta 19:17
  • Praga – Nové Město 38:7
  • Tatra – Dukla 12:19
  • Přelouč – Sparta 38:0
  • utkání o 5. místo: Sparta – Praga 0:30
  • utkání o 3. místo: Bystrc – Tatra 14:40
  • utkání o 1. místo: Přelouč – Dukla 0:38

Výsledky turnaje graficky ve skupinách: výsledky I. turnaje MČR 7 mužů

UMÍSTĚNÍ V TURNAJI

1. ASC DUKLA RAGBY – trenér Jan Rohlík

Čestmír Řanda, Karel Berounský, Krištof Kobián, Zbyněk Schütz, Michal Schlanger, František Ševčík, Matyáš Hopp, Albert Suchopár, Jan Šedivý, Tristan Horák, Antonín Brabec, Albert Froněk

2. RC Přelouč – trenér Martin Kohout

Jan Čížek, David Nevrlý, Jakub Čížek, Štěpán Svoboda, Luboš Petržílka, David Francis Roddy, Radek Dostál, Vítek Rozkošný, Štěpán Krejzl, David Staněk, Ondřej Šmíd

3. RC Tatra Smíchov – trenér Daniel Stárka

Jacques Fick, Lopeti Toia, František Balák, Jáchym Balák, Marek Šimák, Jiří Černý, Leoš Kořený, Martin Matouš, Matouš Hodek, Filip Colakidis

4. RC Brno Bystrc – trenér Daniel Beneš

Tomáš Krejčí, Jan Blažek, Petr Havlíček, Adam Putna, Filip Zvařič, Filip Holý, Dan Salajka, Michal Bielik, Václav Kratochvil, Viktor Hastík

5. RC Praga Praha – trenér Roman Šuster

Jiří Boháček, Jakub Žalud, Dan Hošek, Tomáš Bartůněk, Sebastian Náse, Jan Chupík, Michal Petrouš, Adam Skotnický, Jan Vaniščák, Radek Novotný, Jáchym Kaplan

6. RC Sparta Praha – trenér Richard Hřebačka

Hubert Dřímal, Nikolaa Uys, Jan Stibitz, Sheldon Fortune, Oldřich Urbánek, Pavel Pytela, Petr Okleštěk, Jan Páv, Michal Šaroch, Pavel Vokrouhlík

7. RC Titáni Nové Město na Moravě – trenér David Slivka

Tomáš Běle, Tomáš Morávek, Luděk Bulíček, Pavel Dvořák, Tomáš Kadlec, David Slivka, Jan Novotný, Lukáš Kučera

TABULKA MISTROVSTVÍ ČR 7 KATEGORIE MUŽŮ

Mistrovství ČR 7

#Tým1.2.3.+/-Celkem
111112413046
21292214443
3972010936
410816-16334
501018-2728
67512-31924
78120-7320
80614-8320
9040-904