Jan Čížek položil nejvíce pětek v Mistrovství ČR 7

Skončený republikový šampionát v ragbyových sedmičkách má krále položených pětek. Stal se jím Jan Čížek z RC Přelouč.

Jan Čížek dokázal položit do brankovišť soupeřů ve třech mistrovských turnajích celkem 12 pětek. Touto porcí pětek tak velkou měrou pomohl Přelouči k zisku stříbrných medailí z tohoto domácího šampionátu v ragby 7, které se odehrálo během prvních třech víkendů v srpnu.

Do třech turnajů nastoupilo 142 hráčů a alespoň jednu pětku položilo  97 hráčů. Hranici 10 a více položených pětek dosáhli 4 hráči – Jan Čížek RC Přelouč, Jacques Fick RC Tatra Smíchov, Marek Šímák RC Tatra Smíchov/Dukla a Antoine Kopecky RC Tatra Smíchov. Celkem bylo položeno 285 pětek ve 45 utkáních

Nejvíce hráčů využila Dukla a Tatra Smíchov. Nejméně hráčů pak nastoupilo za Sedlčany.

  • ASC Dukla Ragby – 18 hráčů
  • RC Tatra Smíchov – 18 hráčů
  • RC Praga Praha – 17 hráčů
  • RC Dragon Brno – 17 hráčů
  • RC Sparta Praha – 15 hráčů
  • RC Přelouč – 14 hráčů
  • RC Brno Bystrc – 14 hráčů
  • RC Mountfield Říčany – 12 hráčů
  • RC Titáni Nové Město na Moravě – 10 hráčů
  • RC Sedlčany – 7 hráčů

Do turnajů Mistrovství ČR 7 nastoupilo 22 reprezentantů z poslední zveřejněné nominace ČR, kde figuruje 48 hráčů.

POLOŽENÉ PĚTKY HRÁČŮ V MISTROVSTVÍ ČR 7

# Hráč Tým Odehrané turnaje Položené pětky
1 Jan Čížek RC Přelouč 3 12
2 Jacques Fick RC Tatra Smíchov 3 11
3 Marek Šimák RC Tatra Smíchov/Dukla 3 11
4 Antoine Kopecky RC Tatra Smíchov 2 10
5 Albert Suchopár ASC Dukla Ragby 3 9
6 Zbyněk Schütz RC Dragon Brno/Dukla 3 8
7 Michal Schlanger ASC Dukla Ragby 3 8
8 Tomáš Bartůněk RC Praga Praha 3 7
9 Petr Adamec RC Dragon Brno 2 7
10 Tristan Horák ASC Dukla Ragby 3 7
11 Luboš Petržílka RC Přelouč 3 6
12 David Slivka RC Titání N.M.N.M 3 5
13 Nicolaas Uys RC Sparta Praha 2 5
14 Sheldone Fortune RC Sparta Praha 2 5
15 Matyáš Hopp RC Praga Praha/Dukla 3 5
16 David Nevrlý RC Přelouč 3 5
17 David Francis Roddy RC Přelouč 3 5
18 Matěj Šimeček RC Mountfield Říčany 2 5
19 Kryštof Kobián ASC Dukla Ragby 3 5
20 František Ševčík ASC Dukla Ragby 3 5
21 Karel Berounský ASC Dukla Ragby 2 5
22 Tomáš Matras RC Praga Praha 2 4
23 Petr Čermák RC Brno Bystrc 1 4
24 František Balák RC Tatra Smíchov 3 4
25 Jakub Čížek RC Přelouč 3 4
26 Pavel Bureš RC Mountfield Říčany 1 4
27 Jakub Pospíšil ASC Dukla Ragby 2 4
28 Jan Novotný RC Titání N.M.N.M 3 3
29 Jiří Pantůček RC Sparta Praha 1 3
30 Dan Hošek RC Praga Praha 3 3
31 Michal Petrouš RC Praga Praha 3 3
32 Filip Holý RC Brno Bystrc 1 3
33 Bohdan Ivičič RC Brno Bystrc 2 3
34 Toia Lopeti RC Tatra Smíchov 3 3
35 Radim Hutník RC Tatra Smíchov 2 3
36 Štěpán Svoboda RC Přelouč 2 3
37 Radek Dostál RC Přelouč 2 3
38 Albert Froněk ASC Dukla Ragby 2 3
39 Čestmír Řanda ASC Dukla Ragby 2 3
40 Pavel Dvořák RC Titání N.M.N.M 3 2
41 Adam Skotnický RC Praga Praha 1 2
42 Jan Vaniččák RC Praga Praha 1 2
43 Sebastian Náse RC Praga Praha 2 2
44 Jan Blažek RC Brno Bystrc 2 2
45 Adam Putna RC Brno Bystrc 3 2
46 Petr Sovadina RC Brno Bystrc 1 2
47 Tomáš Neugebauer RC Brno Bystrc 3 2
48 Petr Havlíček RC Brno Bystrc 3 2
49 Jáchym Balák RC Tatra Smíchov 3 2
50 Theodor Zábranský RC Tatra Smíchov 2 2
51 Matyáš Kuba RC Tatra Smíchov 2 2
52 Vítek Rozkošný RC Přelouč 3 2
53 Jan Kohout RC Přelouč 2 2
54 Jakub Müller RC Mountfield Říčany 1 2
55 Vojtěch Růžička RC Mountfield Říčany 2 2
56 Jan Kučera RC Mountfield Říčany 1 2
57 Jan Bednář RC Dragon Brno 1 2
58 Roman Sklenský RC Dragon Brno 2 2
59 Viktor Křebačka RC Dragon Brno 2 2
60 Lukáš Flídr RC Titání N.M.N.M 1 1
61 Tomáš Morávek RC Titání N.M.N.M 3 1
62 Richard Hřebačka RC Sparta Praha 1 1
63 Pavel Pytela RC Sparta Praha 2 1
64 Ladislav Šelepa RC Sparta Praha 1 1
65 Marek Loutocký RC Sparta Praha 1 1
66 Jan Chupík RC Praga Praha 1 1
67 Jáchym Kaplan RC Praga Praha 1 1
68 Jiří Boháček RC Praga Praha 3 1
69 Kryštof Zeman RC Praga Praha 2 1
70 Radek Novotný RC Praga Praha 3 1
71 Jakub Žalud RC Praga Praha 2 1
72 Petr Čížek RC Praga Praha 1 1
73 Tomáš Krejčí RC Brno Bystrc 3 1
74 Martin Kuchár RC Brno Bystrc 1 1
75 Jiří Černý RC Tatra Smíchov 2 1
76 Leoš Kořený RC Tatra Smíchov 1 1
77 Martin Matouš RC Tatra Smíchov 1 1
78 Karel Šampalík RC Tatra Smíchov 2 1
79 Juan M. Espinoza RC Tatra Smíchov 1 1
80 Marek Juzl RC Seldčany 1 1
81 Robert Trefný RC Seldčany 1 1
82 Martin Benák RC Sedlčany 1 1
83 Radek Mandík RC Sedlčany 1 1
84 Stanislav Mašek RC Sedlčany 1 1
85 Ondřej Šmíd RC Přelouč 3 1
86 Štěpán Krejzl RC Přelouč 1 1
87 Jakub Varga RC Přelouč 1 1
88 Raymond Burnard RC Mountfield Říčany 2 1
89 Lukáš Libiger RC Mountfield Říčany 2 1
90 Antonín Brabec RC Mountfield Říčany/Dukla 2 1
91 Matěj Růžička RC Mountfield Říčany 1 1
92 Jakub Janec RC Dragon Brno 1 1
93 Robin Šidla RC Dragon Brno 1 1
94 Martin Šenk RC Dragon Brno 1 1
95 Radek Fialka ASC Dukla Ragby 2 1
96 Radim Trunečka ASC Dukla Ragby 1 1
97 Jan Šedivý ASC Dukla Ragby 1 1