Stanislav Král: „Velký úspěch o který se popereme.“

Po účasti české reprezentace žen na závěrečné olympijské kvalifikaci v ragby 7, se tentokrát naše juniorky historicky poprvé poměří s nejlepšími evropskými týmy v turnaji evropského šampionátu. V zahajovacím utkání se střetnou s Francii.

Co by jsme mohli považovat za velký úspěch, postup ze skupiny?

Stanislav Král (trenér dívek ČR U18) : S Hankou (manažerka týmu, pozn. red.) jsme si vytyčili cíl se plnohodnotně začlenit do této TOP 16. To znamená být na takovém místě, abychom byli pozvaní i v dalších letech. Nebýt v roli náhradníků… Postup z naší těžké skupiny by znamenal opravdu vynikající vstup do turnaje, je to ovšem velmi ambiciózní plán. Ano, to by byl velký úspěch o který se popereme.

První utkání hrajete s největšími favoritkami turnaje Francouzkami. Jste po dlouhé době tým ČR, který si zahraje proti takto velké ragbyové zemi. Bude rozdíl velký ?

S. K. : Rozdíl to bude velký! Nastoupíme proti soupeři z ragbyové velmoci, navíc Francouzky se hodně na olympijské sedmičky soustředí. Francouzská reprezentace vybírá svůj tým oproti nám ze sto násobku hráček a při pohledu na na somatotypy samotných francouzských ragbistek je to na první pohled vidět… V loňském roce se Francie stala mistrem Evropy s celkovým skóre 202 :0. Nicméně, holky jsou připravené udělat maximum.. Každá povedená akce bude proti tomuto soupeři paráda a zážitek.

Dalšími soupeřkami ve skupině Němky a Portugalky by už se naše juniorky mohly herně srovnávat, nebo je to těžko odhadnutelné ?

S. K. : Ano, Německo i Portugalsko jsou v této věkové kategorii asi také o něco výše než my. Rozhodně to jsou ale soupeři, které chceme potrápit nebo porazit. Bude rozhodovat momentální forma. Nicméně jsou to sedmičky a může se stát všechno.

Jak dlouho už společně s Hankou Schlangerovou pracujete u kategorie dívek ČR U18?

S Hankou spolupracujeme již čtvrtým rokem a náš záběr je mnohem větší než jen u kategorie U18. Víceméně se věnujeme dívkám od 14 do 18 let. Na spoustu věcí máme rozdílný názor, ale jsme schopni si ho říct do očí, což se zatím v českém ragby moc nenosí… Každopádně nás ale spojuje chuť dívčí ragby v Česku posunout o pár pater výš. Držte nám palce…