Stanislav Král: „Sedm ragbyových velmocí a MY Česko.“

Česká reprezentace dívek ČR U18  zvládla postoupit do 1/4 finále Mistrovství Evropy v ragby 7 mezi nejlepších 8 zemí starého kontinentu. Výhry 21:12 nad Portugalskem a 22:21 nad Německem posunuly český tým do té nejelitnější evropské ragbyové společnosti – Francie, Anglie, Wales, Skotsko, Irsko, Česko, Rusko, Španělsko. Trenéři Stanislav Král a Hanka Schlangerová, tak se svým týmem dosáhli největšího úspěchu českého mládežnického ragby.

Dokázali jste urvat velký úspěch v těžkých utkáních. Všechny hráčky to zvládly bez zranění?

Stanislav Král: Ano, až na klasické bolístky jsou holky v pořádku a v péči fyzioterapeutky Verči Vysoudilové.

Jak působily holky po úvodním utkání s Francouzkami, ve kterém prohrály s favoritkami 0:45. I když se tento výsledek očekával, tak nebyly holky zakřiknuté?

S. K. : Zakřiknutý rozhodně nikdo nebyl. Jsem realista a i když mi to holky občas vyčítají při mých motivačních projevech, tak holky byly na tento průběh za mne připravené. Bylo důležité holky ne přemotivovat na tento zápas, aby nedošlo k zbytečnému zranění. Zápas jsme zvládli se ctí, na to s jakým se hrálo soupeřem. Favorizuji Francouzky na mistryně Evropy.

V utkání s Portugalskem úžasně rozhodla Julča Doležilová všemi body. Je naší rozdílovou hráčkou. Nebudou se na ni spoluhráčky až příliš spoléhat?

S. K. : Ano, Julča je jednou z rozdílových hráček a tým i na ní bude logicky spoléhat. Jenže rozdílových hráček máme více. Proto já říkám raději „koncová hráčka“, těch už tolik nemáme. To ale spíše souvisí se sebevědomím v dané situaci. To Julče díky bohu nechybí, první pětku si doslova užívala, i když mohla proběhnout mnohem jednodušeji. Ovšem nikdy to nezvládne jen jedna hráčka a to holkám pokaždé zdůrazňujeme.

S Německem to byl výbuch emocí z poslední rozhodující pětky. Dokážete si to užít, nebo už jste hlavou v nedělním  utkáni s Ruskem?

S. K. : Holky jsme nechali si užít pocit úspěchu do večeře, pak zase zpět do reality a přípravy. V TOP 8 nás čeká sedm ragbyových velmocí a MY Česko….. Těžko budeme hledat hratelného soupeře, to je realita, jenže i ta se dá občas upravit a já mám velice rád milá překvapení… BUDEME BOJOVAT.