Benjamin Urdapilleta: „Nic nekončí, semkneme se“

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019 JAPONSKO – Autor trestného kopu, který dal vedení Pumas v druhé půlce. Benjamin Urdapilleta a jeho spoluhráči vedení neudrželi. Na straně Argentiny převládá frustrace.

Co plyne z této porážky v úvodním utkání když Argentina byla blízko vítězství ? Frustrace ?

Benjamin Urdapilleta: Ano, frustrace. Během prvních čtyřiceti minut jsme měli dobré mlýny, měli jsme dobré auty, měli jsme dobré míče, disciplína nebyla špatná, ale nakonec ztratíme utkání, protože jsme jim odevzdali první poločas.

Jak vysvětlíte potíže během prvního poločasu ?

B. U. : Celý týden jsme mluvili o hráčích, jako jsou Penaud nebo Fickou, kteří hrají dovnitř, ale přesně na nich jsme to nezvládli … Připravili jsme hru s vědomím, na tyto hráči, ale i přesto, že jsme to věděli, tak jsme to nezvládli. Myslím, že jsme do utkání dobře vstoupili. Během prvních deseti minut jsme získali tři body a poté nevím, jak jsme z utkání vypadli. Důsledkem je, že Francie měla míč a pokládala pětky.  Pak jsme už nedokázali bodovat v první půlce.

Říkáte, že se tento souboj mohl naklonit jedním nebo druhým směrem?

B. U. : Říkáme, že jsme se do druhé poloviny vrátili silní, když jsme položili rychlou pětku a tím Francie mohla zapochybovat. A to se stalo, Rychle jsme bodovali a Francouzi měli pochybnosti. Pak jsme šli do vedení. Potom jsme ztratili kontrolu míče po výkopu, přišel drop a konec…

Jak jste teď na tom ?

B. U. Musíme být silní, zbývají tři utkání. Nic nekončí, semkneme se. Promluvíme o chybách, které se staly v tomto utkání. Víme, že především v prvním poločase. Ukázali jsme dvě tváře. Musíme si pamatovat druhý poločas a mít hlavu vztyčenou.Musí se hrát naplno až do konce.

Výzvou je nyní porazit Anglii …

B. U. : Musíme začít vítězstvím nad Tongou příští sobotu a poté to bude velký zápas proti Anglii. Uvidíme, co se stane …

Zdroj rugbyrama.fr : zde