Stephen Jones: „Moje rozhodnutí bylo okamžité“

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019 JAPONSKO – Po odvolání asistenta trenéra Walesu Roba Howley, Velšané povolali na poslední chvíli jednu ze svých legend – útokovku Stephena Jonese, který se svými 110 starty za národní tým přinese všechny svoje zkušenosti realizačnímu týmu. Minulý čtvrtek přiletěl do Japonska. Bývalá útokovka Walesu a Clérmontu popisuje svoje první pocity.

Kdy jste přiletěl do Japonska ?

Stephen Jones : Přiletěl jsem ve čtvrtek přímo na trénink. Vše bylo šíleně rychlé. Byl jsem příjemně přivítán realizačním týmem tak i hráči, které většinu z nich velice dobře znám. Přijel jsem narychlo a  ne úplně vhod, ale hlavní hráči týmu seznámili ty ostatní se stylem mé práce. Všechno šlo velmi rychle.

Co jste dělal, když vám volal Warren Gatland ?

S. J. : Byl jsem doma v Cardiffu. A mohu Vám říci, že trvalo několik minut, než jsem si uvědomil co se děje.

Co chcete týmu dát ?

S. J. : Základy už jsou postaveny. V knihovně již je hodně dobrých knih, jak se říká ve Walesu. Jednoduše se co nejrychleji zorientuji a dám týmu vše co budu schopen. Warren je se mnou v pohodě, abych cítil, že mám jeho důvěru.

Co by jste dělal, kdyby jste byl teď doma ?

S. J. : Jaký je dnes den ve Walesu ? Pondělí, že ? Nejdříve bych dovedl moje děti do školy a pak bych měl schůzku s vedením a s trenéry našeho regionu a pak bych měl trénink s našimi mladými talenty.

Měl jste nějaký čas na rozmyšlení ?

S. J. : Vůbec ne. Jakmile mi zavolali, tak moje rozhodnutí bylo okamžité. Mám také štěstí, že mě moje manželka podpořila a řekla, abych do toho šel.

Měl jste čas promluvit s Robem Howley ?

S. J. : Ne, vůbec jsem si s ním nevolal. Vše proběhlo moc rychle.

Byl jste překvapený ze včerejšího výkonu proti Gruzii ?

S. J. : Byl jsem šťastný, ano. Užil jsem si naši hru, naši hru s míčem. Tímto utkáním jsme dobře začali šampionát.

Tento týden se váš hráč druhé řady Cory Hill musel vrátit do Walesu, je to velká ztráta?

S. J. : ano …  Cory. Je to skvělý hráč, je mi ho opravdu líto. Opravdu udělal vše, aby se ze zranění včas zotavil, ale nebylo to možné. Bradley Davies, který ho nahrazuje, má mnoho zkušeností, protože má na kontě dvě mistrovství světa. Bude to dobré.

Zdoj rugbyrama.fr : zde